+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda İşler Tıkırında, Anton Çehov Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İşler Tıkırında, Anton Çehov
  İşler Tıkırında, Anton Çehov kitap özeti veya bilgisi 2. HARBİKIZ
  Moderator

  ''-Hesap tuttum, defterime de işaret ettim, şimdiye kadar 34 saatten fazla kaldık yolda. Sığırlarım ya açlıktan ölecek, ya da gideceğimiz yere kadar yemsizlikten üzerlerinde bir tutam et kalmayacak, beş para etmeyecekler. Bu yolculuk değil Yıkım!
  Başkondüktör kaşlarını yukarı kaldırıp ''Gerçek öyle!'' demek ister gibi içini çekti. Makinist susarak uzun uzun başlığı inceliyordu.
  Bu iki adamın yüzlerinden, açığa vurmadıkları gizli bir fikirleri olduğu anlaşılıyordu.
  Adamların fikirlerini açığa vurmamaları onu saklamak istediklerinden değil, böyle fikirlerin konuşmak yerine susularak daha iyi anlaşılmasındandı. Zaten ihtiyarda hemen anladı. Elini cebine atarak on rublelik bir kağıt çıkardı. Ne bir giriş yapmaya ne de tavrını değiştirmeye gerek görmeden ruslara has bir kararlılıkla kondüktöre uzattı.
  Baş kondüktör hiç bir söz söylemeden parayı alıp dörde katlayarak cebine indirdi. Bunun üzerine üçüde odadan çıkıp yol üstündeki kanepede yatan kondüktörü de uyandırarak rıhtıma geçtiler.
  Baş kondüktör, omuzlarını silkeleyerek söylendi:
  -Ne berbat bir hava
  -Tam kurt havası Pencereden, yeşil abajurlu lamba ve telgraf makinesinin yanındaki memurun kumral saçları görülüyordu. Hemen yanında sakallı, kırmızı kasketli biri, belki de garın başmemuru, sigarasını çekerek acele acele mavi bir kağıttan bir şeyler okuyordu.
+ Yorum Gönder


anton çehov işler tıkırında gidiyor özet,  anton çehov dan hikayeler işler tıkırında gidiyor özet,  anton çehovdan hikaye işler tıkırında gidiyor,  kum saati yayınları anton çehovdan hikayelerin özeti işler tıkırında gidiyor vb