+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda Mikrofiber nevresim sağlıklı mı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Mikrofiber nevresim sağlıklı mı?
  Mikrofiber nevresim sağlıklı mı? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  cevap Mikrofiber nevresim sağlıklı mı?


  MİCROFIBER NEDİR?
  Denye, 9000 metre uzunluğundaki iplik veya lifin gram olarak ağırlığını ifade eder. Denye ne kadar yüksek ise lif o kadar kalındır. Bir lifin “mikrofiber” olarak adlandırılabilmesi için 1 denyeden küçük olması gerekir.
  Mikrofiber sentetik bir malzemedir ve polyester ve poliamid liflerinin birleşiminden oluşur. Polyester, malzemeye güç ve dayanıklılık verirken; poliamid, bezin emici olmasını ve kolay kurumasını sağlar.

  Mikrofiber bezlerin temizlik sırrı bir cm2ye düşen lif miktarının fazlalığıdır.Bu çok fazla sayıdaki lifler binlerce kancalar oluşturarak kir,toz mikrop,bakteri gibi çeşitli maddeleri yakalayıp absorbe eder.

  Dairesel hareketli etkili temizlik sağlar.İnce iplik dokusu sayesinde en küçük çatlak ve boşluklara kadar girer.Normal bezlerin ulaşamadığı yerlere ulaşır.

  Microfiber bezler kuru olarak kullanıldığında statik enerji prensibine göre, nemli olarak kullanıldığında ise emici kılcal damar prensibine göre çalışmaktadır. Microfiber temizlik bezlerinin astımlı ve alerjili kişiler için uygunluğu da testlerle kanıtlanmıştır.

  Temizlik bezi, statik elektrik yüklü bir dokuma tekniğine sahip olduğundan, tozları yere ve havaya karışmadan bünyesinde toplar ve akan suyun altında da hemen bırakır.

  Microfiber bezlerle yapılan temizlikte deterjana kesinlikle ihtiyaç yoktur.Tüm ihtiyacınız olan şey bir miktar sudur.Microfiber temizlik bezi normal temizlik bezlerine göre 10 kat daha fazla emiş gücüne sahiptir.

  Önce granül haldeki PES(polyester) ve PA(poliamid) polimerler eritilerek sonsuz mikro iplikler elde edilir.
  Mikro ipliklerin birbirleri ile bağlanmasında herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz. Bu nedenle insan sağlığına zarar verecek hiçbir madde içermez.Geliştirilmiş özel teknolojisi sayesinde her yönde kopma ve uzamaya karşı yüksek dirençli bir kumaştır.Bu özelliği sayesinde zor uygulamalarda başarı ile kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder


mikrofiber nevresim sağlıklı mı,  mikrofiber nevresim nedir,  mikrofiber nevresim ne demek,  microfiber nevresim sağlıklı mı,  mikrofiber kumaş sağlıklı mı