+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Yerli Ünlü Resimleri Forumunda İclal Aydın ile ilgili resimler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  İclal Aydın ile ilgili resimler
  İclal Aydın ile ilgili resimler ve bilgiler


  Mesleği: Ses Sanatçısı & Dizi Oyuncusu
  Doğum Yeri: Elazığ, Türkiye
  Doğum Tarihi: 14 Eylül 1971  İclal Aydın ile ilgili resimler.jpg
  İclal Aydın, 14 Eylül 1971'de Elazığ'da hayata gözlerini açtı.

  İclal Aydın, memur olan ailesinin o dönemde Nevşehir'de görevde olmaları nedeniyle Nevşehir'de doğdu. O bir yaşındayken yine tayin nedeniyle Ankara'ya taşındılar. İlkokuldan sonra bir süre Elazığ Anadolu Lisesi'nde yatılı okudu.


  İclal Aydın ile ilgili resimler00.jpg  İclal Aydın, annesiyle babasının ayrılması üzerine yeniden Ankara'ya döndü. Ortaokul ve lise yıllarını yazarak ve tiyatro çalışmaları yaparak geçirdi. Orta üçüncü sınıftan itibaren bir yandan okuyup bir yandan çalışmaya başladı.

  İclal Aydın, 1989 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. 2. sınıfta okulu bırakıp Berlin'e yerleşti. Almanya'da altı yıl profesyonel tiyatro yaptı. Çeşitli sosyal çalışmalara, workshop'lara katıldı.  İclal Aydın ile ilgili resimler9.jpg
  İclal Aydın, 1996 yılında kesin bir kararla tiyatroyu bıraktı ve Türkiye'ye döndü. 1997 yılında televizyona geçti. Rol aldığı Sıcak Saatler dizisi çok sevildi. HBB'de gündüz kuşağında, "2'den 4'e" adında kadınlara yönelik bir program sundu.
  İclal Aydın, bir süre Kanal D'de, 1998-2000 yılları arasında da Radyo D, Radyo Cumhuriyet, Radyo Kent, BRT FM'de program yaptı. Çeşitli dizilerde oynadı. 1999'da "Hayat Güzeldir" programıyla BRT'ye geçti. "Zirvedekiler"; 2000 En İyi Sabah Programı ödülünü aldı. Hayat Güzeldir programı için yazdığı günlükleri ve metinleri bir araya getirerek ilk kitabını oluşturdu. Star TV'de yayınlanan "İki Aile" dizisinde Eda rolünü Emre Kınay ile oynamıştır.

  İclal Aydın, üç evlilik yapmıştır ayrıca Zeynep Lal isminde bir kızı vardır. 2. Ömer
  Devamlı Üye

  İclal Aydın 4 Eylül 1971 yılında Nevşehir de doğmuştur. İclal Aydın gazetecilik ve sunuculık yapmaktadır
+ Yorum Gönder


iclal aydın