+ Yorum Gönder
Diziler ve Yerli - Yabancı Diziler Forumunda Spartacus kan ve kum 1. sezon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Spartacus kan ve kum 1. sezon
  Spartacus kan ve kum

  Konu
  Trakyalı bir asker olan Spartacus sürekli baskısı altında kaldıkları Roma Cumhuriyeti ile birlikte Getaelar'a karşı savaşmak için Roma ordusuna katılır. İlk çarpışmadan sonra Spartacus doğuya doğru çekilen Getae ordusunu takip etmek yerine Karadeniz'e gitme emri veren Gaius Claudius Glaber'a karşı gelir ve köyüne gitmeye karar verir. Köyüne yaklaştığında Getaelar'ın orayı mahvettiğini görür ancak karısı kurtulmuştur. Geceyi bir mağarada karısıyla geçiren Spartacus'u sabah Roma ordusu bulur. Glaber, Spartacus'u köle olarak alır ve karısını da Suriyeli bir tüccara satar. Spartacus daha sonra Ludus'a (Batiatus'un gladyatör okulu) girer ve karısını bulmak için savaşmaya başlar.

  Karakterler

  Spartaküs (Andy Whitfield, Sezon 1 - Liam McIntyre, Sezon 2) — Ortak düşmanlarına karşı Roma ordusu adına gönüllü savaşan Trakyalı bir asker.

  Gaius Claudius Glaber tarafından itaatsizliğinin cezası olarak Arena'da gladyatörler tarafından öldürülmeye mahkûm edilmiştir. Arena'da gladyatörleri öldürmesi üzerine köle olarak satılmış ve Batiatus tarafından Ludus'a katılması için satın alınmıştır. İlk günlerinde asi bir tavır sergilerken Batiatus ile kayıp karısını bulması konusunda bir anlaşma yapmış ve itaat etmeye başlamıştır.

  Crixus (Manu Bennett) — Capua Şampiyonu, Ludus hiyerarşisinin en üstündeki kişi. Ukala ve güçlüdür. Spartacus'a karşı derin bir antipatisi vardır. Efendisi Lucretia ile cinsel ilişki içindedir, Naevia ile de gizli bir aşk yaşar. Capua Şampiyonluğu'nu korurken aynı zamanda yasak ilişkilerini dengede tutmaya çalışır.

  Batiatus (John Hannah) — Capua vatandaşı ve dedesinden babasına, babasından da kendisine kalan Ludus'un sahibi. Maddi olarak zor bir durumda iken yüksek bir maliyetle Spartacus'u satın almıştır. Eşi Lucretia ile gerçek bir ruhsal ve fiziksel uyum içindedir, ikisi de hırslı kişiliklere sahiptir. Spartacus'u Lucretia karşısında her zaman savunmuş ve ona ayrı önem vermiştir.

  Lucretia (Lucy Lawless) — Batiatus'un kurnaz ve kibar eşi. Köleleri olan Capua Şampiyonu Gladyatör Crixus ile gizli bir cinsel ilişki yaşamaktadır. Spartacus'un fazla maliyetli ve Ludus'a şanssızlık getireceğine inanmaktadır.

  Doctore (Peter Mensah) — Kendi zamanının en ünlü gladyatörü. Shadow of Death (Ölümün Gölgesi) olarak anılan efsane gladyatörle savaşıp hayatta kalan tek insandır. Batiatus'un en önem verdiği kölesi ve Ludus'un eğitmenidir. Gladyatörlerini ve gladyatör adaylarını çok sıkı bir eğitimden geçirir, disiplinlidir.

  Ilithyia (Viva Bianca) — Senatör Albinius'un şımarık ve bencil kızı, General Claudius Glaber'ın karısı. Lucretia ile arkadaştır. Lucretia ise onu Ludus'un tanınması için bir araç olarak görmektedir. Crixus'a karşı ilgisi vardır.

  Claudius Glaber (Craig Parker) — Bir lejyonun Roma ordusu komutanı, Ilithyia'nın kocası. Eşini seviyor olsa bile onunla daha yüksek mevkiilere gelebilmek için evlenmiştir. Hırslı bir kişiliği vardır. Getaelar ile savaştayken ordusunun dağılmasından Spartacus'u sorumlu tutar ve ondan nefret eder.

  Varro (Jai Courtney) — Aslen bir Roma vatandaşı. Ludus'a gladyatör olmak, kumar borçlarını kapamak ve eşini geçindirmek için para kazanmak amacıyla kendi isteğiyle gelmiştir. Güçlü bir savaşçıdır ve diğer gladyatörler tarafından çabuk kabul görmüştür. Spartacus'un Shadow of Death karşısında aldığı efsanevi zafer nedeniyle ona hayrandır. Ayrıca Spartacus'un Ludus'taki tek arkadaşıdır.

  Sura (Erin Cummings) — Spartacus'un eşi. Romalılar tarafından Suriyeli bir tüccara köle olarak satılmıştır. Spartacus'un en önem verdiği kişidir.

  Ashur (Nick Tarabay) — Bacağından sakat olan eski bir gladyatör. Batiatus'un sağ kolu ve en güvendiği kişilerden birisi.

  Naevia (Lesley-Ann Brandt) — Lucretia'nın kölesi. Crixus ile gizli bir aşk yaşamaktadır.

  Barca (Antonio Te Maioho) — Saygın bir gladyatör ve Batiatus'un koruması. Crixus'tan sonra Ludus'taki en önemli ikinci gladyatör. Her ne kadar öfkeli bir kişiliğe sahip olsa da kuşlar ve köle sevgilisi Pietros'a karşı şefkatlidir. Batiatus'a sadıktır ama özgür olacağı günlerin hayalini kurar.

  Pietros (Eka Darville) - Barca'nın erkek sevgilisi. Güçsüz ve çelimsizdir. Barca sayesinde o atmosferde ayakta kalabilmektedir. 2. Asel
  Bayan Üye

  Spartacus kan ve kum resimler


  Spartacus kan ve kum resimler1.jpgSpartacus kan ve kum resimler2.jpgSpartacus kan ve kum resimler3.jpgSpartacus kan ve kum resimler4.jpg
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Spartacus dizisi dünyaca ünlü bir dizidir ve türkiyede de CNBCe tv de yayınlanmaktadır. spartacus dizisinde baş karakter baskılarından bıktığı Getae e karşı savaşmak için romalılara katılır ve zaten olaylar o zaman gelişmeye başlar.
+ Yorum Gönder


spartacus ün karısı,  spartacus karısı,  spartacus un karısı,  Spartacus kan ve kum