+ Yorum Gönder
Diziler ve Yerli - Yabancı Diziler Forumunda Flash Forward konusu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Flash Forward konusu
  Flash Forward konusu

  FlashForward ABC tarafından yayınlanan bir Amerikan bilim-kurgu televizyon dizisidir. Kanadalı bilim-kurgu yazarı olan Robert J. Sawyer'ın aynı isimli romanından esinlenilerek televizyona aktarılmıştır. 24 Eylül 2009 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır. 3 Aralık 2009'da dizinin 10. bölümü yayınlandıktan sonra ABC 2010 Kış Olimpiyatları'nı yayınlayacağı gerekçesiyle diziye 3.5 aylık bir ara vermiştir. 18 Mart 2010'da ise 11 ve 12. bölümler bir arada verilerek iki saatlik bölümle geri dönmüştür. Ve yine iki saatlik bir bölümle 27 Mayıs 2010'da sezon finali yapılmıştır.

  Tanıtım

  Gizemli bir olay dünya üzerindeki herkesin 137 saniye boyunca bilincini kaybetmesine sebep olmuş, bu süreçte herkes 6 ay sonrasını görmüştür - bir küresel "öngörü". Los Angeles FBI ajanlarından oluşan Stanford Wedeck (Vance) tarafından yönetilen bir ekip bu süreçte ne olduğunu ve bir daha olup olmayacağını incelemeye başlamıştır. Benford araştırma üzerine önemli bir katkıda bulunur. Öngörüsünde 6 aylık araştırmanın sonucunu görmüştür ve araştırma için gördüğü kanıtları biraraya getirmeye başlar. Ekip kararma sırasında bilincini yitirmeyen "0 numaralı zanlı (Suspect Zero)" yu, tehlikeli olduğu düşünülen "D. Gibbons" ve 1991'de bazı bilinç kayıplarının olduğu Somali'yi araştırmaya başlar. Bu sırada öngörülerle birlikte kişisel açıklamalar karakterlerin hayatlarını şekillendirmektedir. Mark Benford öngörüsünde yeniden alkole başladığını, eşi Olivia da bir başka adamla birlikte olduğunu görür. Diğer karakterler de benzer şekilde beklenmeyen ve şaşırtıcı bilgilerle pençeleşmektedir.

  Ana Karakterler

  FBI Özel Ajanı Mark Benford (Joseph Fiennes) — Mark'ın öngörüsü 6 Ekim'de olacakların araştırmasını içermektedir. Olivia Benford'un eşi ve Charlie Benford'un babası. İyileşen bir alkolik. Öngörüsünde, kendini içki içerken görür ve bunu eşinden saklamaya çalışır.

  Özel Ajan Demetri Noh (John Cho) — Mark Benford'un FBI'daki partneri, öngörüsü yok ve öleceğinden korkuyor. Bir avukat olan Zoey ile nişanlı.

  Dr. Lloyd Simcoe (Jack Davenport) — Stanford Üniversitesi'nde akademik personel,Eşi ve çocuğunun annesi 9 Ekim'de ölür. Charlie'nin gizemli bir şekilde hatırladığı otistik bir oğlu var. Araştırmacı arkadaşı Simon Campus ile birlikte kararmadan sorumlu olduklarını düşünüyorlar.

  Dr. Simon Campos (Dominic Monaghan) — Kuantum fiziği alanında çalışan Stanford akademisinden Lloyd Simcoe'nun kararmadan kendisinin sorumlu olmadığını düşünen partneri. Öngörüsünde bir adamla kavga ettiğini ve onu öldürdüğünü görür. Ama bu bir yalandır. Revelation Zero (Part 2) bölümünde aslında "O Numaralı Şüpheli" olduğu anlaşılır. Kararma sırasında ona kendisini uyanık tutacak bir yüzük verilir. Amcası olayın içinde yer alır. Simon'ın küçük kızkardeşi kararmaları kontrol etmek isteyen bir grup tarafınca kaçırılmıştır. Simon'ın amcası daha önceden Simon'ın babasını da öldürmüştür. En son Simon'ın profesörünü de öldürkten sonra,Simon Teddy'i öldürür.

  Dr. Olivia Benford (Sonya Walger) — Mark'ın eşi ve büyük bir hastanede cerrah. Dr. Bryce Varley'e nezaret ediyor. Öngörüsünde daha önceden tanışmadığı Dr. Lloyd Simcoe ile romantik bir ilişki yaşadığını görür. Simcoe'nun oğlu Dylan'ı tedavi ederken tanışırlar.

  Dr. Bryce Varley (Zachary Knighton) — Dr. Olivia Benford'un cerrah stajyeri. Kararma sırasında 4. aşamadan böbrek kanseri olduğundan intihar etmek üzeredir. Kararmadan sonra öngörüsünde gördükleri ile birlikte yeni bir hayat hediye edildiğini düşünmektedir.

  FBI Müdür Yardımcısı Stanford Wedeck (Courtney B. Vance) — FBI Los Angeles saha ofisinin başı, Mark'ın ekibini ve 6 Ekim olayını yönetiyor. Öngörüsünde tuvalette gazete okuyor.

  Özel Ajan Janis Hawk (Christine Woods) — Los Angeles saha ofisinde görevli ve Mark'ın ekibinden. Öngörüsünde bekar ve lezbiyen olmasına rağmen hamile olduğunu ve ultrasonda bebeğini görmüştür. İlerleyen bölümlerde Simon'u izlemekten sorumludur.

  Aaron Stark (Brían F. O'Byrne) —
  İyileşen bir alkolik, Mark'ın en yakın arkadaşı ve destekçisi. Afghanistan'da öldürülen Tracy Stark'ın babası, öngörüsünün kızının yaşadığını gösterdiğine inanıyor.

  Nicole Kirby (Peyton List) — Charlie Benford'un bakıcısı ve 19 yaşında bir öğrenci. Ayrıca Aaron Stark'ın kızı Tracy Stark'ın çocukluk arkadaşı. Nicole öngörüsünde kendisini yabancı biri tarafından boğulurken görmüştür. Japonca konuşmaktadır.

  Yardımcı Karakterler

  Gabrielle Union Zoey Andata karakterini oynuyor

  Charlie Benford (Lennon Wynn) —
  Mark ve Olivia'nın kızı, Charlie'nin "D. Gibbons" öngörüsü Mark'ın araştırması için ışık tutmaktadır. Better Angels bölümünde, Charlie öngörüsünde babasının öldürüldüğünü duyduğunu açıklar.

  Dylan Simcoe (Ryan Wynott) — Olivia ve Charlie'yi öngörüsünden tanıyan, Lloyd'un otistik oğlu.

  Özel Ajan Vreede (Barry Shabaka Henley) — Mark'ın ekibinin bir üyesi.

  Özel Ajan Al Gough (Lee Thompson Young) — Mark'ın ekibinin bir üyesi. Başkasının hayatını kurtarmak için intihar etmiştir. Böylece hem kendisinin hem de ondan etkilenen tüm insanların da geleceğini değiştirmiştir.

  Zoey Andata (Gabrielle Union) — Demetri'nin nişanlısı ve kriminal müdafaa avukatı.

  Nhadra Udaya (Shohreh Aghdashloo) — Hong Kong'da bulunan hem CIA hem de kararmayı gerçekleştirenlerle çalışan İranlı bir kadın. Demetri'ye öldürüleceği silahın Mark Benford'a ait olduğunu açıklar.

  Tracy Stark (Genevieve Cortese) — Aaron Stark'ın kızı, daha önce Afganistan'da öldürüldü bilinen eski bir Amerikan askeri. Şu an savaş suçlarına tanıklık ve öldürülmeye çalışılmasından dolayı özel askeri kuvvetlerden kaçmaktadır. Kırılgan, sert ve eve döndüğünde gerginliğe sebep olacak şekilde çok içki kullanıyor.

  Keiko Arahida (Yuko Takeuchi) — Ailesi Japonya'da yerel bir restoran işleten Japon kız. Dr. Bryce Varley öngörüsünde kendisini Keiko ile bir Japon restoranında buluştuğunu görmüştür. Keiko öngörüsünde sokaktan koşarak geçtiğini ve Los Angeles'taki bir Japon restoranında Bryce'la buluştuğunu görmüştür. Bu sebeple gördüğü rüyayı gerçekleştirmek için Japonya'dan Los Angeles'a gelir. 2. Acil

  Flash Forward konusu isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder