+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. AGMEHMET
  Administrator

  Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
  Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi


  Rektör: Prof. Dr. Semih Yücemen

  Tarihçe: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Cyprus International University), 1996 yılında kuruldu. Eğitim dili İngilizce olan UKÜ'nün denkliği YÖK tarafından tanınmıştır.
  Üniversite, Lefkoşa'nın Ortaköy semtinde şehir merkezine 5 km. uzaklıkta kurulan kampusunda hizmet veriyor. Üniversitede 4 fakülte, 2 yüksekokul ve 1 enstitü bulunuyor. Ayrıca İşletme ve İngilizce Öğretmenliği alanlarında yüksek lisans programı mevcut. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde 5 bölüm bulunuyor. İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi de kendilerine bağlı bölümlerle öğrencilerin hizmetinde.
  ÖSS sonuçlarına göre öğrenci alan UKÜ, "ÖSS ve Özel Yetenek Sınavı" sonuçlarına göre de öğrenci kabul ediyor. Öğrencilerden bir yıllık okul masrafı olarak 3442.50 Dolar alınıyor. Bu miktarı 4 eşit taksitte ödeme olanağı var. Öğrenciler, bir yıl boyunca İngilizce Dil Okulu'nda eğitim alıyor.

  Sosyal ve Kültürel Etkinlikler: Üniversitede öğrenciler, modern kütüphane ve laboratuvarlardan yakrarlanırken; kampus içerisinde çok çeşitli spor dallarıyla uğraşma olanağı bulabiliyor. Bilimadamları, sanatkar, gazeteci ve alanında uzman kişilerin davet edildiği konferans ve paneller sıkça yapılmaktadır. Öğrenci Birliği bünyesindeki sosyal kulüpler, öğrencinin istediği alanda hoşça vakit geçirmesini sağlıyor.
  Barınma:

  UKÜ yurtları, üç katlı bağımsız dairelerden oluşan bir grubu şeklinde. Her dairede, tek veya iki kişilik üç yatak odası, mutfak, banyo, tuvalet ile bir oturma odası bulunuyor. Üniversitenin yurtları, KKTC'de bulunan en yeni ve modern yurt olma özelliğini taşıyor. İki kişilik odanın bir yıllık ücreti, 885, tek kişilik odaların bir yılık ücreti 1650 Dolar. Geçen yılki başarı oranı yüzde 77 olan üniversitenin amacı, meslekleri ile ilgili çağdaş bilgi ve teknikleri özümsemiş, en son teknolojiyi kullanma becerisine sahip, iyi İngilizce bilen gençler yetiştirmek olarak özetleniyor
 2. gsli1905
  Yeni Üye

  merhaba ben acil uluslararası kıbrıs üniversitesinde 16 hazian hazırlıklar için yapılan kur atlama sınavının sonuçlarını arıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ilginize teşekkürler
 3. Gizli @ yara
  Özel Üye
  Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi


  İlk kampüs yerleşimi bugünkü Levent Koleji'nin bulunduğu yerdedir. İlk gelen öğrencilerin azlığından Levent Eğitim Kurumları'na bağlı olan Levent Kolej'de 2001 yılına kadar lise öğrencileriyle aynı binayı paylaşarak ders işlenmiştir. Daha sonra 2001 yılında Haspolat'ta bulunan bugünkü kampüs yerleşimine taşınmıştır

 4. Buğlem
  Devamlı Üye
  Uluslararası Kıbrıs üniversitesi Lefkoşada kurulan ve İngilizce eğitim veren bir özel Üniversitedir. Bu üniversite de bulunan Fakülteler ve enstitüler dışında ayrıca üç araştırma merkezide vardır.

+ Yorum Gönder