+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Ordu Üniversitesi Bölümleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Ordu Üniversitesi Bölümleri
  Ordu Üniversitesi Bölümleri  Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  İşletme
  İşletme (İkinci Öğretim)
  Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
  Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (İkinci Öğretim)
  İktisat
  İktisat (İkinci Öğretim)

  Fen-Edebiyat Fakültesi
  Kimya (İkinci Öğretim)
  Kimya
  Matematik
  Matematik (İkinci Öğretim)
  Tarih
  Tarih (İkinci Öğretim)
  Türk Dili ve Edebiyatı
  Türk Dili ve Edebiyatı (İkinci Öğretim)
  Biyoloji
  Biyoloji (İkinci Öğretim)

  Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi
  Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği
  Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği (İkinci Öğretim)

  Ziraat Fakültesi
  Bahçe Bitkileri
  Bitki Koruma
  Tarla Bitkileri
  Toprak Bilimi ve Bitki Besleme

  Sağlık Yüksekokulu
  Hemşirelik (Yüksekokul)
 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ordu Üniversitesi


  Türkiye'de yeni kurulan üniversitelerden biri olan üniversite, Bakanlar Kurulu’nun 17 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunu ile hayata geçmiştir. Üniversite, halen faal olarak öğretim faaliyetlerinde bulunan ve daha önceleri Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak faaliyet gösteren Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Mesudiye Meslek Yüksekokulu ile Karadeniz Teknik Üniversitesi ’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Ziraat Fakültesi ve Meslek Yüksekokulunun bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş. Ayrıca, kuruluş yasasıyla beraber Tıp Fakültesi ile Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü üniversiteye kazandırılmış.

  Rektörün 17 Mayıs 2006 tarihinde atanmasından sonra, yoğun çalışmalar sonucunda üniversiteye Ünye Meslek Yüksekokulu ve Fatsa Meslek Yüksekokulu da katılmış. Akkuş Meslek Yüksekokulu’nun açılması doğrultusunda YÖK’ten onay alınmış, altyapının tamamlanması sonrasında bu kurumda öğretime başlayacak.

  Evrensel bir yükseköğretim kurumu olmayı hedefleyen Ordu Üniversitesi, sahip olduğu çağdaş vizyonu ile, Türkiye gençliğine, toplumuna karşı olan sorumluluğunun üst seviyede olduğunun bilincinde ve bu sorumluluk içerisinde bilimsel faaliyetlerini, öğretim hizmetlerini yürütme ve gün geçtikçe geliştirme çabası içerisinde bulunuyor.

  Ülkenin en genç üniversitelerinden biri olan üniversite, kuruluşundan bu yana geçen kısa süre içerisinde yönetsel yapılanmalarını ve bilgisayar alt yapısını tamamladı. Akademik kadrosunu güçlendirmede önemli adımlar atmış ve atmaya devam ediyor.

  Öğrencileri ile el ele büyümeyi ve gelişmeyi sürdürmeyi amaçlayan, katılımcılığa önem veren üniversite, öğrenci temsilciliği mekanizmasını aktive etmiş ve sayıları 16’ya varan öğrenci kulüpleri kurarak, öğrencileri ile eğlenceli bir kent olan Ordu’yu kaynaştırmayı hedeflemiştir.

  En öncelikli hedef ise, çağdaş, öğrencilerimizin her türlü sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına yanıt veren modern bir kampüs oluşturmaktır. Bu hedefe ulaşmak için, kampüsün bütün alt ve üst yapı projeleri tamamlanmış, kampüse yeni binaların katılması için temeller atılmaya başlanarak geleceğin büyük üniversitesini oluşturmaya başlanmıştır.

+ Yorum Gönder