+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Yıldız Teknik Üniversitesi ne zaman açıldı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yıldız Teknik Üniversitesi ne zaman açıldı
  Yıldız Teknik Üniversitesi Ne Zaman Açıldı ?


  Yıldız Teknik Üniversitesi (kısaca YTÜ veya Yıldız), İstanbul'da bulunan devlet üniversitesi. 1911 yılında Kondüktör Mekteb-i Alisi adıyla, Ecol de Conducteur'ün müfredat programı esas alınarak, Nafıa Nazırlığı'na bağlı olarak kurulmuştur. Türkiye'nin en eski 2. teknik üniversitesidir. Günümüzde Yıdız, 10 Fakülte, 2 Enstitü, 3 Meslek Yüksekokulu'nda 22000'i aşan öğrencisi ve 1444 öğretim elemanı ile eğitim-öğretimini sürdürmektedir.[3]

  İstanbul'un Yıldız semtinde Yıldız Kampüsü ve Davutpaşa semtinde Davutpaşa Kampüsünde çeşitli fakülte ve enstitüler; Ayazağa semtinde bulunan yerleşkesinde ise Meslek Yüksekokulu ve yurtlar bulunmaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Yıldız Teknik Üniversitesi istanbulda bulunan bir devlet üniversitesidir. 1911 yılın da başka bir ad ile kurulmuş olan yıldız teknik üniversitesi türkiyenin en iyi üniversitelerinden biridir. bu üniversite istanbul yıldız s emtin de yer almaktadır.
+ Yorum Gönder