+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Turgut Özal Üniversitesi ne zaman açıldı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Turgut Özal Üniversitesi ne zaman açıldı
  Turgut Özal Üniversitesi Ne Zaman Açıldı ?


  Turgut Özal Üniversitesi, Etlik, Keçiören, Ankara'da yerleşik vakıf üniversitesi. 2008 yılında kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı, Turgut Özal adını yaşatmak amacıyla Turgut Özal Üniversitesi kurulması çalışmalarına aynı yıl başlamıştır. Yükseköğretim Kurulu’na 2009 yılında yapılan başvuruyu takiben mevzuatta öngörülen süreçler tamamlanmış ve TBMM Genel Kurulu’nda 23 Haziran 2009 tarihinde kabul edilen 5913 sayılı Kanunla Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulması kabul edilmiştir. Kanunun 07 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazetede 27281 sayı numarasıyla yayımlanmasıyla Turgut Özal Üniversitesi tüzel kişiliğini kazanmıştır. Turgut Özal Üniversitesi Mütevelli Heyeti tarafından yönetilmektedir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Turgut Özal Üniversitesi turgut özal düşünce ve hamle vakfı tarafından kurulmuş olan ve amaç olartak turgut özalın adını yaşatmak nedeni ile kurulmuş olan bir üniversitedir. 23 Haziran 2009 tarihinde kabul edilen 5913 sayılı Kanunla Turgut Özal Üniversitesi’nin kurulması kabul edilmi,ştir.
+ Yorum Gönder