+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ne zaman açıldı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ne zaman açıldı
  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Ne Zaman Açıldı ?


  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Erdoğan Hükûmetinin "her ile bir üniversite" projesi kapsamında, 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Osmaniye ili Merkez İlçesi Fakıuşağı Mahallesi'nde Nur Dağları'nın eteğinde şimdilik 560 dekarlık kampüsünde,eski Osmaniye MYO'nun binalarında hizmet vermektedir. Üniversitenin Ağustos 2010 itibariyle 4600 öğrencisi, 158 akademik ve 187 idari personeli bulunmaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi erdoğan hükümeti ile beraber kurulan bir üniversitedir bu üniversite her ile bir üniversite adlı proje ile beraber kurulmuştur. bunun dışın da 28 Mayıs 2007 tarihinde Zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir.
+ Yorum Gönder


korkut ata üniversitesi nezaman açıldi