+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Orta Doğu Teknik Üniversitesi ne zaman açıldı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi ne zaman açıldı
  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ne Zaman Açıldı ?


  Orta Doğu Teknik Üniversitesi ya da kısaca ODTÜ (İngilizce: Middle East Technical University, kısaca METU), 15 Kasım 1956 tarihinde, zamanın Türkiye Cumhuriyeti başbakanı Adnan Menderes ve Karayolları Genel Müdürü Vecdi Diker tarafından Ankara'da kurulan bir devlet üniversitesidir. Mersinde bulunan Deniz Bilimleri Enstitüsü dışında bütün binaları aynı kampüstedir. 2009 yılına kadar 90.000'in üzerinde mezun veren üniversitenin, eğitim dili İngilizcedir.

  Üniversitenin misyonu, öğretim, araştırma ve toplum hizmetleri etkinliklerini evrensel standartlarda yürüterek, toplumun ve insanlığın toplumsal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişimi için bilgiye ulaşmak, bilgiyi üretmek, uygulamak, yaymak ve bu bilgilerle donatılmış bireyler yetiştirmek, temel ilkeleri ise bilimsel yaklaşım, akademik özgürlük, disiplinlerarası yaklaşım, yaşam boyu eğitim, nitelikli insan yetiştirme, öğrenciye destek, toplumla iletişim ve katılımcı yönetimdir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi kısaltılmış olan adı ile ODTÜ üniversitesi türkiyenin en iyi üniversitelerinden biridir. ve bu üniversite çok iyi bir eğitim vermek de ayrıca çok da yüksek puan ile öğrenci alımı yapmaktadır. ODTÜ üniversitesi 15 kasım 1956 yılın da kurulmuş olan bir üniversitedir.
+ Yorum Gönder