+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Ege üniversitesi hastanesi ses terapi merkezi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ege üniversitesi hastanesi ses terapi merkezi
  Ege Üniversitesi Hastanesi Ses Terapi Merkezi

  İzmir'in en iyi üniversitelerinden biridir.Gelişen teknoloji ile geride kalmayan Üniversite hastanesi ses terapisi ile yeni çalışmalarına devam etmekte.Ses terapisi ile ses bozukluğuna neden hastalığın asıl nedeninin ne olduğunu bularak daha iyi tedavi yöntemlerini seçerek hastalığın giderilmesini sağlamaktır.

  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı'nda bilimsel olarak ses analizi yapılıyor.

  Klinik bünyesinde oluşturulan "Ses ve Konuşma Bozuklukları Tanı ve Tedavi Laboratuarı"nda konservatuar öğrencilerinin yanısıra, ihtiyaç duyulduğu zaman araştırma ve tanı amaçlı da analiz uygulanıyor. Laboratuvarlarında haftada en az 1-2 ses analizi yaptıklarını açıklayan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Fatih Öğüt, "Ses ve konuşma bozuklukları "foniatri" Kulak Burun Boğaz hastalıklarının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır" dedi. Ses terapisi alanında bilinçli bir hizmet verdiklerini anlatan Prof.Dr.Öğüt, "Ses terapisi basit görünmekle beraber aslında karışık bir konu. Ses terapisinde önemli olan ses bozukluğunu oluşturan hastalığın doğru olarak saptanması ve bozukluğu oluşturan etkenlerin ortadan kaldırılması. Bu etkenler ortadan kaldırıldıktan sonra hastaya kolay ve rahat ses çıkarma teknikleri öğretiyoruz. Öncelikle ses hijyeni anlatılıyor. Kişiye uygun solunum tekniği öğretiliyor. Sonra da terapi tekniklerinden herhangi biri uygulanıyor. Terapide temel hata hasta muayene edilmeden egzersizlerin verilmesi. Egzersizler aşama aşama hastanın ihtiyacına göre planlanmalıdır. Birçok terapi tekniği ve binlerce egzersiz bulunuyor"diye konuştu.

  Konservatuar öğrencileri ve ses sanatçılarında terapinin farklı tekniklerle gerçekleştirildiğini vurgulayan Prof.Dr.Öğüt, "Öncelikle mikrofonla ses alınıyor. Özel bir okuma parçası ve özel kelimeler okutuluyor. Buna göre bir tedavi reçetesi planlanıyor. Ses sanatçısı ayrıntılı bir şekilde muayene ediliyor. Daha sonra piyano egzersizleri ile ses tekniği analizi gerçekleştiriliyor. Bilgisayarlı ses analizi sonuçları ile şan pedagogunun kulağıyla yaptığı değerlendirmeler karşılaştırılıyor. Terapide uygulanacak egzersizler belirleniyor. Terapinin ara kademelerinde sanatçı tekrar muayene ediliyor" dedi. Ses analizinin yaklaşık 5 dakika sürdüğünü ancak şan öğrencileri ile ses sanatçılarında daha ayrıntılı inceleme yapılması nedeniyle bu sürenin yarım saat ile 1 saat arasında değiştiğini vurgulayan Prof.Dr.Öğüt, "Bu durumda ağız içinden gırtlak muayenesi de yaparak, ince, orta ve kalın seslerde gırtlak hareketleri inceleniyor" diye konuştu. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Ege Üniversitesi Hastanesi Ses Terapi Merkezi bu izmirin en iyi üniversitelerinden biridir ve hastane de doğal olarak çok iyi olmaktadır. bunun dışın da ege üniversitesi hastanesi diğer alanlarda dsa çok iyidir. ve sayılı olan yerlerdendir.
+ Yorum Gönder


ege üniversitesi ses terapisi randevu,  ses terapisi,  izmir ses terapistleri,  izmir gediz universitesi ses egzersizleri