+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Adıyaman Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Adıyaman Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler
  Adıyaman Üniversitesi Kayıt için Gerekli Belgeler Nelerdir 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Adıyaman Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeleri Görebilirsiniz.

  1- Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı Diplomanın aslı ya da yeni tarihli Mezuniyet Belgesi. (Başarı Belgesi Mezuniyet Belgesi yerine geçmez.)

  2- Aday 0,15 kat sayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya Mezuniyet Belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmalıdır).

  3- 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf.

  4-Adayların ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı.

  5- Katkı Payının/Öğrenim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge.

  6-ÖSYS ile bir yükseköğretim programlarına yerleşen yükümlülerin Askerlik durumları Üniversitemiz tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden sorgulanacaktır. Adayların Askerlikle ilgili sorunları için Askerlik Şubelerine başvurmaları gerekmektedir.


  7-Sağlık Kurulu Raporu : Tıp Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu için Devlet hastanelerinden veya Üniversite Hastanelerinden alınmış “Sağlık Kurulu Raporu” gereklidir. (Diğer Fakülte ve Meslek Yüksekokullarımız için Sağlık Kurulu Raporu istenmeyecektir.)

+ Yorum Gönder