+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Akdeniz Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akdeniz Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler
  Akdeniz Üniversitesi Kayıt için Gerekli Belgeler Nelerdir 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Akdeniz Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler

  Akdeniz Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler Nelerdir


  Yeni kayıt tarihlerini nereden öğrenebilirim?
  Yeni kayıt tarihlerini, ÖSYM internet sayfasında yer alan Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan; Öğrenci Yerleştirme Belgenizden; ayrıca Üniversitemizin internet sayfasından da öğrenebilirsiniz.

  Yeni kayıt işlemlerimi nasıl yapabilirim?
  Üniversitemizde yeni kayıt işlemleri, ÖSYM yerleştirme belgesinde belirtilen tarihlerde internet üzerinden yapılmaktadır. ÖSYM tarafından yerleştirilerek kayıt hakkı kazanmışsanız, Üniversitemiz internet adresinden ''Yeni Kayıt'' linkini tıklayarak, adım adım kayıtla ilgili tüm bilgileri alıp, program üzerinde kayıt yapabilirsiniz. Ayrıca belirtilen süre içinde kayıt evraklarınızın yerleştirildiğiniz fakülte/yüksekokula teslim edilmesinin kaydınızın tamamlanması için zorunlu olduğunu unutmayınız.

  Üniversiteye yeni kaydımı süresi içinde yaptıramazsam ne olur?
  Belirtilen kayıt tarihleri arasında kaydınızı yaptırmazsanız, kayıt hakkınızdan vazgeçmiş sayılırsınız.

  Yeni kayıt işlemlerini herkes kendisi mi yaptırmak zorunda?
  Okullara yapılacak kayıt evrakı teslim sürecinde evraklarınızı kendiniz veya noterden vekâlet vereceğiniz birisi teslim edebilir.

  Yeni kayıtta, ÖSYS Kılavuzunda istenen belgelerden başka belge isteyecek misiniz?
  Üniversitemizce, ÖSYS tarafından bildirilen kayıt belgeleri dışında belge istenebilir. Bu belgeler internette Yeni Kayıt bölümünde yer alır. Belgelerinizi teslim etmeden önce Yeni Kayıt bölümünü kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

+ Yorum Gönder