+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Ardahan Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ardahan Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler
  Ardahan Üniversitesi Kayıt için Gerekli Belgeler Nelerdir 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  2013-2014 Ardahan Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler


  1- ÖSYS SONUÇ BELGESİ
  ÖSYS Sonuç Belgesi İnternet Çıktısı,

  2-DİPLOMA

  Adayın mezun olduğu lise ve dengi okuldan aldığı diplomanın aslı ya da Diploması hazırlanmayan öğrenciler için yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)

  3-NÜFUS CÜZDANI VE ARKALI ÖNLÜ FOTOKOPİSİ

  Nüfus cüzdanının aslı ve arkalı önlü fotokopisi (Nüfus Cüzdanınız “Öğrenci Nüfus Bilgileri” kontrol edildikten sonra iade edilecektir.)

  4- FOTOĞRAF

  Yasa ve Yönetmeliklere uygun, cepheden çekilmiş(renkli gözlük olmaksızın), 4,5x6 cm ebadında 6 adet fotoğraf.(belgelere yapıştırılmış olanlarla birlikte)

  5-ÖĞRENCİ KATKI PAYI

  Birinci öğretim öğrencileri, katkı payı (Harç Kredisi) yatırmayacaklardır. İkinci öğretim öğrencileri; kayıt sırasında kurulacak olan Vakıfbank Standında Ardahan Üniversitesi Öğrenci Numarası’nı ibraz ederek Katkı Paylarını yatırabilirler. (Tutarlar otomatik olarak çıkacaktır). Bankadan alınan dekontun bir nüshası kayıt sırasında, görevliye teslim edilecektir.

  6-SAĞLIK RAPORU(Sadece aşağıda yazılı olan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için)

  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programını kazananlar ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Arıcılık Programını kazanan öğrenciler tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından (Tıp Fakültesi veya Devlet Hastanelerinden alınacaktır) Heyet Raporu getirmek zorundadırlar

  7- BİLGİ FORMU ve KAYIT DOSYASI
  Öğrenci Bilgi Formu elektronik ortamda doldurulup kaydedildikten sonra internet çıktısı alınarak kayıtta teslim edilmek üzere hazır olacak.
  Öğrenci Bilgi formu hazırlandıktan sonra ilan edilecektir.Anlaşılamayan veya tereddüt ettiğiniz konular içinİktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrenci işleri - 0 478 211 45 05
  İnsani Bilimler Fakültesi öğrenci işleri - 0 478 211 41 32
  Mühendislik Fakültesi öğrenci işleri - 0 478 211 41 32
  Çıldır M.Y.O. öğrenci işleri - 0 478 311 22 32
  Göle M.Y.O. öğrenci işleri - 0 478 411 27 04
  Sağlık Hizmetleri M.Y.O. öğrenci işleri - 0 478 211 25 05
  Sosyal Bilimler M.Y.O. öğrenci işleri - 0 478 211 26 87
  Teknik Bilimler M.Y.O. öğrenci işleri - 0 478 211 26 87

  NOT:
  Bu belgeleri temin ederek kayda gelirken yanınızda getiriniz. Kayıtta kullanacağınız belgelerin fotokopilerini çektiriniz ve yanınızda bulundurunuz.

  • Öğrenciler kayıt için bizzat kendileri başvuracaklardır.
  • Posta ya da noter vekâletiyle kayıt yapılmaz.
  • Ancak Mazeretti olan ve mazeretini belgeleyenler(mazeret olarak geçerli durumlar; kaza, birinci derece yakınının ölümü, hastalık, doğal afet, askerlik, tutukluluk hali) adayların kaydı kanuni temsilcileri (noter vekâleti ile) tarafında yaptırılabilir.
  • Kayıt süresi içerisinde kaydını yaptırmayan adaylar kayıt hakkından vazgeçmiş sayılır.

 3. Ziyaretçi
  İnternet uzeri kayit yeterli degil mi yardimci olur musunuz
+ Yorum Gönder