+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yükseköğretim - Üniversiteler Forumunda Artvin Çoruh Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Artvin Çoruh Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler
  Artvin Çoruh Üniversitesi Kayıt için Gerekli Belgeler Nelerdir 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Artvin Çoruh Üniversitesi Kayıt Için Gerekli Belgeler Nelerdir

  KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
  a) Ön kayıt formunun çıktısı. Ön kayıt formunu doldurmak için http://www.artvin.edu.tr/oidb adresindeki ön kayıt linkinden TC. Kimlik no, baba adı ve doğum tarihinizi yazarak giriş yapabilirsiniz.
  b) ÖSYM Sonuç Belgesi (İnternet çıktısı),
  c) Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomasının (Lise mezunu olanlar Lise diplomasının, Dikey Geçiş Sınavına girip Lisans Tamamlayacak olanlar Ön Lisans) diploma hazırlanmamış ise mezuniyet belgesi; diplomasını kayıp edenler için; mezun oldukları okuldan alacakları diplomasını kayıp edenlere mahsus belge. İstenen belgelerin aslı veya aslı görülerek Üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.
  ç) Askerlik durumu ve adli sicil kaydıyla ilgili öğrencinin beyanına dayanılarak işlem yapılır. (29 Yaşını doldurmuş olup askerlik hizmetini yapmamış veya yoklama kaçağı olan erkek adayların Askerlik Şubelerinden alacakları kayıt olmasında sakınca olmadığına ait belge getirmesi gerekmektedir.)
  d) Son altı ay içinde, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf,
  e) 03 - 07 Eylül 2012 Tarihleri arasında adayların bulundukları illerdeki VAKIFLAR BANKASI Şubelerinden veya Üniversite kayıt merkezinde açılacak olan banka şubesinden; Öğrenci numarası ile birlikte katkı payıöğrenim ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu. Katkı (Harç) kredisine başvuru yapan I. öğretim öğrencileri katkı payı (harç) ödemeden kayıt yaptırabilir. (Öğrenci numaranızıhttp://www.artvin.edu.tr/oidb internet adresindeki öğrenci no sorgulama linkinden öğrenebilirsiniz)
  f) Dikey Geçiş Sınavı sonucu kayıt yaptıracak olan adaylar, yukarıdaki belgeler dışında; önlisans mezuniyet transkripti ve ders içeriklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  g) Özel Güvenlik ve Koruma programına yerleşen öğrenciler için ÖSYM tercih kılavuzunda "Bk.273. maddede kayıt için tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75 m'den, kız adayların 1.65 m'den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması ve adayların sabıka kaydının olmaması gerekir" denilmektedir. Bu programa yerleşen öğrencilerin Bk.273. maddede istenilen belgeleri kayıt sırasında getirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde belge getirmeyen veya belgesinde eksiklik olan adayların kayıt işlemleri yapılmayacaktır.
  h) Üniversitemize ilk yerleşen öğrencilerin ders yazılımları; kesin kayıt işlemleri tamamladıktan sonra Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır.
  KAYIT YERİ ADRESİ
  Üniversitemize ÖSYM ile yerleştirilen tüm öğrencilerin kayıtları 03 - 07 Eylül 2012 tarihleri arasında Artvin Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesindeki kayıt merkezinde yapılacaktır.

+ Yorum Gönder


artvin çoruh üniversitesi kayıt için gerekli belgeler,  artvin coruh universitesi kayit icin gereken belgeler