+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda Özgürlük heykeli ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Özgürlük heykeli ile ilgili bilgi

  Özgürlük heykeli hakkında bilgi

  Amerika Birleşik Devletleri’nin sembolü olan bu heykel, Amerika’nın Avrupalılar tarafından keşfedilmesinden sonra bu kıtada dikilen en büyük anıttır. New York Limanı’nın girişindeki Özgürlük Adası’nda bulunmaktadır. Dünyayı aydınlatan hürriyet meşalesini temsil eden bu heykel, Fransız heykeltıraş Frederic Auguste Bartholdi tarafından yapılmış ve 1886 yılında Fransız hükümeti tarafından ABD’ye hediye olarak gönderilmiştir.

  Heykel dövme bakırla kaplıdır. Gövdesi 46 metre olup kaidesiyle birlikte yüksekliği 100 metredir. Heykelin meşaleyi tutan sağ elinin yüksekliği 13 metredir. Başının genişliği 2 metre olup tacı ile birlikte yüksekliği 5 metredir. Heykelin içinden meşaleye kadar 168 basamaklı bir merdivenle çıkılır. Meşalenin etrafındaki dehlizde 15 kişi birarada gezebilir.
 2. Zahra
  Üye

  Özgürlük Heykeli, Amerikanın New York kentinde bulunur ve o günden bu yana Amerikanın Simgesi olmuştur. Dünyanın en tanınmış Abidelerinden biridir. Fransa tarafından ABD nin kuruluşunun 100. yılı için hediye edilmiştir.
 3. Ziyaretçi
  çok işime yarayacak çok mutluuyum teşekkür ederim
+ Yorum Gönder


özgürlük heykeli hakkında kısa bilgi,  özgürlük heykeli hakkında bilgi,  özgürlük anıtı hakkında kısa bilgi,  özgürlük heykeli kısa bilgi,  özgürlük anıtı hakkında bilgi,  özgürlük heykeli ile ilgili bilgi