+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda Zürihe Nasıl Gidilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Zürihe Nasıl Gidilir
  Zürihe Nasıl Gidilir

  zurih.jpg

  Şehir merkezinin 12 km kuzeyindeki Kloten bölgesinde yer alan Zürih havaalanının eski adı Zürih Kloten'dir. Havaalanından, tren ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla pratik ve hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

  Zürih Havaalanı, Avrupa'nın en lüks ve modern hava taşımacılığı merkezlerinden biridir. İki terminale sahip havaalanı içerisinde; dünya markalarının yanı sıra çikolata ve el yapımı saat gibi İsviçre'ye özgü ürünlerin de yer aldığı geniş bir "duty free" alışveriş alanı bulunmaktadır.

  Ziyaretçilerin konforlu ve iyi bir seyahat deneyimi yaşamaları için havalimanı içerisinde ayrıca; duş kabinleri, kablosuz internet hizmeti, telefon ve araç kiralama ofisleri, tıp merkezi, döviz bürosu, banka ve ATM, Hava Ulaşım Müzesi ve çok sayıda restoran, bar ve kafe yer almaktadır.

  Adres: Zürih'in 12 km kuzeyi
  Telefon: (+41) 43 816 22 11

  Havalimanından ulaşım

  Otobüs ile

  ZVV şirketi tarafından işletilen halk otobüsleri, haftanın her günü 24 saat boyunca her 15 dakikada bir havaalanından şehri merkezine doğru hareket etmektedir.

  Terminal çıkışlarındaki duraklarda bekleyen Zurich Hauptbahnhof tabelalı otobüslere binerek, 12 dakikalık bir yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Tren ile

  Havaalanının alt katındaki Check - in 3 bölgesi çıkışında yer alan İsviçre Federal Demiryolları'na ait banliyö trenleri ile 10 dakikalık bir yolculuk sonunda, şehir merkezi anlamına gelen Hauptbahnhof durağına ulaşabilirsiniz.

  Trenler, 06.15 - 22.00 saatleri arasında her 15 dakikada bir hareket etmektedir.

  Taksi ile

  Zürih taksileri oldukça güvenilir ve konforludur. Terminal çıkışında sıraya dizilmiş bir hâlde bekleyen taksilere binerek 10 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Zürih'te oldukça pahalı bir ulaşım seçeneği olan taksilerin büyük bir çoğunluğunda, kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

  Araç kiralama

  Havaalanında dilediğiniz arabayı şoförlü veya şoförsüz şekilde, kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç Kiralama konusuna göz atınız.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  İsviçrenin ekonomik ve Kültürel Başkenti olan Zürih, Aynı zaman da bu ülkenin en büyük kentidir. İsmini kıyısında kurulduğu Zürih Gölünden alan bu şehir Ilıman bir iklime sahiptir. Ancak bazen Karasal ve Atalantik iklimleri de görülmektedir.
+ Yorum Gönder