+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda phi phi adasında nerde konaklanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  phi phi adasında nerde konaklanır
  Phi phi adası

  kop phi phi.jpg

  Koh Phi Phi Don’dan tekne turları ile ulaşılabilen bu küçük adanın en önemli atraksiyonu kuşkusuz The Beach filmi sayesinde meşhur olan Maya plajı. Fakat buraya geldiğinizde filmdeki gibi sakin bir plaj beklemeyin, oldukça yoğun bir tekne ve turist trafiği var.

  Koh Phi Phi Leh tekne turları sırasında adadaki başka atraksiyonalar da geziliyor. Bunların en güzellerinden birisi adada bulunan büyük gölcük. Küçük gölcükte ise onlarca değişik çeşit tropik balıkla beraber yüzmek son derece keyifli bir deneyim.

  Manzara Noktası (View Point)

  Phi Phi Adası Gezilecek Yerler tay htm m4c8d21ed

  Çıkışı bira zor olsa da, harcadığınız emeğin karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz bir yer. Buradan adayı ve arka plandaki Koh Phi Phi Leh’i tüm güzelliğiyle görmek mümkün.

  Maymun Plajı (Monkey Beach)

  Phi Phi Adası Gezilecek Yerler SDC10837

  Maymun Plajı denilince aslında tek bir plaj kastedilmiyor, adada maymunları görebileceğiniz birkaç plaj var. Bu plajlara genelde tekne turlarıyla gidiliyor, değişik turlarda değişik plajlara gidiliyor. Turlara katılmadan bu plajlara gitmek isterseniz de kano ile gidebilirsiniz.

  Köpekbalığı Noktası (Shark Point)

  Long Beach’te bulunan, eğer biraz şanslıysanız zararsız köpekbalıklarını görebileceğiniz bir şnorkel noktası. Buraya Ton Sai’den yürüyerek veya longtail tekne ile, ya da günübirlik bir tura katılarak ulaşabilirsiniz.
 2. Fatma
  Administrator

  Dünyanın en güzel dalarından biri olan phi phi adası, krabi açıklarında iki adadan oluşur. Ko Phi Phi Don daha büyük olan ve yerleşime açık adadır. Ko Phi Phi Lee ise sadece günübirlik turlar ile ziyaret edilebilmektedir.
+ Yorum Gönder