+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda kanada tarihi binalar, kanada tarihi yerler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  kanada tarihi binalar, kanada tarihi yerler
  Kanada tarihi yerler

  Kanada.jpg

  Kanada’ya kışın giden turistler için gidilebilecek yerlerin başında gelen şehirler Ottowa,Quebec,Montreal,Toronto’dur..

  Quebec eyaleti ,Fransa bölgesindedir,başkenti Quebec city’dir.Montreal’de,Quebec bölgesindedir.

  Bu bölgeye giden turistler genellikle vakitlerini başkent Quebec city’de geçirmeyi tercih etmektedirler.Kanada aynı zamanda kayak yapılabilecek kayak merkezlerinin başında gelmektedir.

  Şehre gelen Fransız turistlerin tercih ettiği şehirlerin en başında gelir,özellikle kaymayı seven turistler için tercih edebilebilecek merkezlerin başında gelmektedir.İngiliz turistlerin tercihi ise Ottowa ve Toronto’dur.

  Toronto şehrini tercih edenlerin gezebilecekleri yerlerin başında 70 km uzaklıkta bulunan ünlü Niagara şelaleri gelmektedir.

  Muhteşem manzaralarıyla sizi büyüleyecek olan şelaleler ve doğa manzaralarına bayılacaksınız.Torontoda tavsiye edeceğimiz yerlerden biride Sien Tower alışveriş merkezleridir.

  Hem gezip ,hemde alışveriş yapabileceğiniz çok güzel yerlerden biridir.Ottowa ise tarihi yerleri ve parlemonto binasıyla dikkat çeken şehirlerindendir.

  Tarihi eserleri ve güzellikleri sevenler için kaçırılmayacak bir fırsat diyoruz,giden turistlerin gezmelerini öneriyoruz.

  Fransızlar, Kanada’ya ilk Quebec bölgesinden girdikleri için bu bölgede şatolar ve kaleler bulunmaktadır,özellikle Turistlerin özellikle Quebec şatosunu görmelerini tavsiye ediyoruz.

  Yazın gidenler için görmeleri gereken yerlerin başında Rencower gelmektedir,yakınlarında ;nisan ve mayıs aylarında somon balıklarının yumurta bıraktıkları bir nehir bulunmaktadır.

  Bu doğal güzellikleri kaçıramayın diyoruz.Caz müziğini sevenler için ,Montreal’de her yıl düzenlenen Montreal caz festivali kaçırılmaması gereken keyifli ve müthiş eğlenceli bir etkinlik.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Kanada’da dil eğitimi almaya yönlendirecek önemli bir faktör olacaktır. İlkbahar ve sonbaharda hava sıcaklıkları daha normaldir. Kanada’ya ayak basan ilk Avrupalılar Vikinglerdir. Vikinglerden dört yüz yıl sonra Kanada’ya ayak basanlar Venedikliler oldu.
+ Yorum Gönder


kanada tarihi eserleri,  kanada tarihi binalar