+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda roraima dağının şelalesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  roraima dağının şelalesi
  Roraima dağının şelalesi

  kayip_dunya_5.jpg

  Roraima Dağı, dünyanın en gizemli yerlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

  Amazon ormanlarından gökyüzüne doğru fırlayan ve sanki bir el tarafından yapıldığı izlenimi veren kuvars dağ, sakladığı gizemleriyle kayıp dünya olarak adlandırılıyor.

  Brezilya ve Venezuela arasında bulunan Roraima Dağı, dünyanın en gizemli yerlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

  Amazon ormanlarının ortasından fırlayan ve bulutların üzerine çıkan 2 bin 770 metre yüksekliğindeki Roraima Dağı, bilimadamları tarafından 'kayıp dünya' olarak adlandırılıyor.

  Son derece sert kuvars taşından oluşan bu ilginç dağ bir mimarın elinden çıkmış görüntüsü veriyor. Bu görüntü yüzünden yerliler, uzun süre bu dağı burada yaşayan insanların yapmış olabileceği düşündü. Ancak bu tezi doğrulayacak bir bulguya rastlanmadı.

  Bu sarp ve çıkılması çok zor olan dağın sadece görünümü değil zirvedeki esrarengiz coğrafi farklılıkları da bir türlü çözülemedi.

  Dağın tepesinde çok sayıda şelale bulunuyor. Bu kadar sert bir dağda çok sayıda şelale bulunması bilim adamları tarafından tuhaf karşılanıyor.

  Başka yerde göremeyeceğiniz canlılar var

  Bazı yerleri saf granitten olan Roraima Dağı sadece kendi görüntüsüyle değil üzerinde yaşayan canılarla da şaşırtıyor. Dünyanın en küçük kurbağası bu dağın zirvesinde yaşıyor.

  Ayrıca dağda yaşayan bitki ve hayvanları buradan başka yerde görmek mümkün değil.
 2. Fatma
  Administrator

  Amazon ormanları içerisinde gökyüzüne bir gökdelen gibi fırlayan bu dağ sanki insanlar tarafından inşa edilmiş gibi düzgün bir yapıya sahip.Tepesinde büyük bir uygarlık olduğu söyleniyordu. Halen o uygarlığın dağın içinde gizlendiğine inananlar bile var.
+ Yorum Gönder