+ Yorum Gönder
Dünya Ülkeleri ve Yurtdışı Geziler Forumunda fransanın tarihi yerleri, fransa turistik yerler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  fransanın tarihi yerleri, fransa turistik yerler
  Fransanın tarihi yerleri

  NotreDame-.jpg

  Lovre Müzesi

  Louvre Müzesi, dünyanın en büyük müzelerinden biri olup, yıllık 8,5 milyon civarında ziyaretçi sayısına sahip dünyanın en fazla ziyaret edilen müzesidir. 61000 m2′ye ulaşan alanıyla müze, bir sanat müzesidir. Tarihin bir çok dönemine ait eserlere sahip olan müze, Avrupa’nın en büyük kültürüne sahip Endülüs eserlerine de sahiptir. Mona Lisa tablosu bu müzededir. Müzede; Pers, Eski Yunan, Roman, Alman, Flaman, Fransız medeniyetine ait binlerce eser yer almaktadır.

  Şanzelize Meydanı

  sanzelize meydanı

  Paris’in en ünlü meydanı ve caddesidir.

  Grand Palas

  Büyük bir gösteri merkezi, müze ve tarihi bir mekân olan Grand Palas, yıllık 1,5 milyon ziyaretçiye sahiptir.

  Zafer Anıtı

  50 metre yüksekliğindeki dev anıtı, Paris’in en önemli yapılarındandır. Amerikan, Fransız, Alman, Yunan ordularının 1. ve 2. dünya savaşlarında bu anıtın altından şehre ihtişamla girişleri, dünyanın en önemliyle ilgili, onlarca tablo yapılmıştır ve çok ünlüdür.

  Dorsay Müzesi

  Monet, Manet, Degas, Renoir, Cézanne, Seurat, Sisley, Gauguin ve Van Gogh gibi ustaların en önemli eserlerinin bulunduğu bir müze.

  Sacre Coeur Bazilikası

  Paris’te bulunan bazilika, Roman Katolik kilisesine bağlıdır. Yapımı 1914′te tamamlana bazilika, şehrin en yüksek mevkii olan Montmarte’dedir. Yapımında traverten taşları kullanılmıştır.

  Eyfel Kulesi

  Nore Dame

  Pompidou Sanat Merkezi

  Pompidou

  Pantheon

  Pantheon

  Tarihi tapınakta, bir çok ünlü sanatçı, siyasetçi ve diğer mesleklerde birçok tarihi şahsiyetler burada yakılmış halde külleriyle gömülüdür.
 2. Zahra
  Üye

  Fransa Orta Avrupa da bulunan ve hemen hemen bir çok ülkede denizaşırı toprakları bulunan bir ülkedir. Fransız Devrimine kadar olan süre de Fransa Krallıkla yönetilen bir ülkeydi. Fransa ekonomik olarak Avrupanın en önemli ekonomisine sahip ülkelerden biridir.
 3. Ziyaretçi
  Fransa tarihi eserleri ile meşhur ülkelerimizden biridir .Oraya yaz tatillerinde gittigimden bu siteden araştirme yaparim
+ Yorum Gönder


fransanın tarihi ve turistik yerleri,  fransanın turistik yerleri,  fransa tarihi yerler,  fransa nın tarihi yerleri,  fransanin tarihi yerleri,  fransa nın tarihi ve turistik yerleri