+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Yurtdışı Tatil Yerleri Forumunda Tuzdan Heykeller K.i.r.a.kow Polonya Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Tuzdan Heykeller K.i.r.a.kow Polonya
  Tuzdan Heykeller

  Polonya dinlerine saygı gösterme amalı polonya nın 135 metre altında 100 yakın tuzdan heykel yapmışlar bu heykellerin her biri diğerinden muhteşemdir.
  Polonya’nın K.i.r.a.kow şehrinin 135 metre altında Wieliczka tuz ocaklarındaki heykeller her göreni şaşırtıyor. Dini amaçla tamamen tuzdan yapılan heykellerin sayısı 100ü buluyor. Dine verilen değeri ayrıca yerin derinliklerindeki bir tuz kathedralle de kanıtlamışlardır.


  tuzdan1.jpg

  tuzdan2.jpg

  tuzdan3.jpg

  Polonya'nın K.i.r.a.kow şehri yakınlarında bulunan 700 yıllık bir tuz madenidir. Bu madenin özelliği içerisinde yıllardır çalışanların tuz kayalarını oyarak yapmış olduğu bir çok heykelin bulunmasıdır. Unesco tarafından korunmaya alınmış olan bu madeni yılda 200.000 turist ziyaret etmektedir. Yerin 327 metre altına kadar uzanan galerilerde bulunan tuzdan heykellerin yanısıra, 101. metre'de bulunan geniş bir alan şapel olarak kullanılmıştır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Polonyalılar kendi dinlerine olan saygılarını göstermek amacı ile polonyanın tam olarak 135 metre altında yaklaşık 100 e yakın tuzdan heykeller yapılmıştır. ve bu yüz heykellerin hepsi birbirlerinden güzel ve birbirlerinden muhteşemdirler.
+ Yorum Gönder