+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Yurtdışı Tatil Yerleri Forumunda Amsterdam Gezilecek Yerler, Amsterdam Fotoları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Amsterdam Gezilecek Yerler, Amsterdam Fotoları








  Amsterdam hakkında Bilgi


  Amsterdam her yıl çok sayıda turistin ziyaret ettiği bir şehirdir. Amsterdam’ın olmazsa olmazı Dam Square ( Dam Meydanı ) mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Alışveriş bölgesi, cafe’ler, Red Light vb. mekanlar Dam meydanı çevresinde bulunuyor.
  Dam meydanının karşısındaki caddelerde alışveriş için mağazalar bulunuyor ama fiyatlar Türkiye’ye göre oldukça pahalı. Çevrede çok sayıda Amsterdam tshirtleri satan mağazalar var. Kaliteli tshirt almak istiyorsanız I amsterdam mağazalarını tavsiye ederim.
  Dam meydanının aşağısında bulunan kanallarının sokağındaki Bulldog cafe’lerde bişeyler içebilirsiniz. Esrar Amsterdam’da serbest olup, cafe’lerde esrar içebilirsiniz. Coffee Shop’lardan esrar alınabiliyor. ( Free Adam )
  Dam meydanı yakınında kalıyorsanız Van Gogh Muzesi yaklaşık 25 dakika yürüme mesafesinde. Müzeye giriş 14 EUR olup, Amsterdam’a gitmişken Van Gogh müzesi mutlaka gezilmelidir. Müze içerisinde resim çekmek yasak.


  Amsterdam hakkında Bilgi3.jpgAmsterdam hakkında Bilgi2.jpgAmsterdam hakkında Bilgi1.jpg

  Amsterdam ve çevresini 1-2 günde gezip bitirebilirsiniz. Amsterdam’a gitmişken mutlaka Volendam Marken turuna katılın. Tur ücreti kişibaşı 32 EUR. Volendam Amsterdam’ın nezih ve sakin bölgesi. Göl manzaralı tipik Hollanda evlerini görebilirsiniz. Buradan tekne ile Marken’e geçerek sakin ve huzur verici evlerin ve kanalların olduğu bölgeyi gezmekten zevk alacaksınız. Tur yaklaşık olarak 4 saat sürüyor ve Dam meydanında bulunan birçok tur şirketinden bilet alabiliyorsunuz. ( Eurolines vb.)
  Red Light District ise Amsterdam’a özgü açık genelev. Burada Kırmızı lambalı evler genelev, çevresinde ise çok sayıda Sex shop ve Live Sex Show gösterimi yapılan yerler bulunuyor. Bu bölge hakkında daha fazla bilgiye internet aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
  Amsterdam’da yemek Avrupa ülkelerinde olduğu gibi biraz pahalı. Özellikle Dam meydanı çevresinde bulunan restaurant’larda steak, chicken gibi yemekler 15-25 EUR ve içecekler ise restaurant’larda 5 Eur civarında. Bunun dışında Fast food, pizza ve külahta patates satan yerler çok sık var. Steak yemenizi tavsiye ederim Arjantin steak restaurant’larda steak oldukça lezzetli.















 2. AYPARE
  Devamlı Üye





  Amsterdam, Hollandanın başkenti, parasal ve kültürel yönden de en büyük ve gelişmiş kentidir. Burası, ilk başta bir köy olarak yerleşim yeri olmuştur ancak insanların burada bulunan Amstel ırmağını merak etmesiyle bir kente dönüşmüştür. Turizm açısından Amsterdam en fazla Turistin geldiği ilk on merkez arasında bulunur.




+ Yorum Gönder


amsterdam gezilecek yerler,  amsterdam fotoları,  amsterdam resimli bilgi gezilecek yerleri