+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Yurtdışı Tatil Yerleri Forumunda Hollanda’nın beşinci büyük şehiri Eindhoven Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hollanda’nın beşinci büyük şehiri Eindhoven

  Hollanda’nın Eindhoven
  şehiri


  Eindhoven, Hollanda’nın beşinci büyük şehiridir ve 2006daki nüfus yaklaşık 209.179 dolaylarındadır. Noord Brabant bölgesinde bulunur ve şehirde bulunan TU/e ( Technische Universiteit Eindhoven), Avrupa’nın mühendislik alanındaki önemli üniversitelerindendir. Şehirde ulaşım problemi bulunmamakta, çok sayıda bisiklet kullanıcısı düzenli bisiklet yollarını rahatlıkla kullanabilmektedir.


  Hollanda’nın Eindhoven şehiri.jpg

  Şehir merkezinde Piazza Center ve de Heuvel Galerie adında iki büyük alışveriş merkezi bulunmaktadır. Turistik bir şehir olmasa da şehir etrafı ile birlikte nüfus yoğunluğu bakımından Hollanda’nın 5. büyük şehridir. Hollanda’nın güneyinde yer alan şehir önemli bir sanayi merkezidir. Philips fabrikaları bu şehirde kurulmuş ve dünyaya buradan yayılmıstır. Avrupa çapinda ünlü PSV Eindhoven futbol takımı bu şehirde 1911 yılında kurulmuştur. PSV kısaltması “Philips Spor Kulübü” anlamını taşımaktadır. Ünlü Evoluon binası bu şehirde bulunmaktadır.
 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  hollanda zaten yerleşim yeri olarak rahat temiz ve aktif hayatı kolay yaşayabileceğimiz bir yer olarak bilinir mimari yapısıda gayet güzel ve esrarengiz olan bu yeri gezmek büyük zevk olmalı
+ Yorum Gönder