+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Yurtdışı Tatil Yerleri Forumunda Dedeağaç Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Dedeağaç Hakkında Bilgi

  Dedeağaç Hakkında Bilgi

  Türkiye sınırına 35 kilometre mesafede bulunan çok çok eski bir küçük şehir. Saroz’un devamında, İpsala sınır kapısının 35 kilometre batısında. Her yanda Osmanlı izleri, her yanda tarih var.

  Yeşilliklerin, zeytin, çınar, selvi, salkım söğüt ağaçlarının gölgesinde bir liman kenti. Sınırdan çıktıktan yarım saat sonra şehrin göbeğine varıyorsunuz. Üstelik orada hayat Türkiye’den çok daha ucuz.

  Dedeağaç Hakkında Bilgi.jpg
  İstanbul’dan yola çıktıktan 4-5 saat sonra, Keşan’a bağlı İpsala sınır kapısı üzerinden Dedeağaç’a varıyorsunuz.

  Kıyı şeridi boyunca uzanan Dedeağaç’ın denizi çok temiz. Yunanistan’nın Kars’ı sayılabilecek bu kentin caddeleri pırıl pırıl, tertemiz ve ışıklı, çarşıları canlı, limanı hareketli, gece hayatı bizim Ayvalık’tan daha renkli. Akşam olduğunda sahil yolu araç trafiğine kapanıyor, ondan sonra da vur patlasın çal oynasın. Her yanda ışıltılı kafeler, barlar, tavernalar, balık lokantaları var.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Yunanistanın Batısında bulunan dedeağaç Evros bölgesine ait olan en büyük şehir ve bir limanı vardır ve bu yüzden yazın çok fazla olmasıda Turistler uğrar ayrıca burada çok fazla olmamakla beraber Türklerde yaşamaktadır.
+ Yorum Gönder


dedeağaç