+ Yorum Gönder
Yurtdışı Tatil Yerleri ve Yurtdışı Tatil Forumunda Atina’da gezilecek ve görülmesi gereken yerler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Atina’da gezilecek ve görülmesi gereken yerler
  Atina’da gezilecek ve görülmesi gereken yerler

  Atina’da gezilecek ve görülmesi gereken yerler arasında özellikle Akropol bölgesi var. Akropol’ün en üstünde Atena Nike tapınağı, Dionisos ve Partenon gibi eski Yunan antik tapınakları bulunuyor. Ayrıca Erektheion tapınağı, eski ticaret merkezi Agora, Atina festivallerinin yapıldığı Odeon Erode ve Hadrian Kemeri mutlaka ziyaret edilmelidir. Tüm bu tapınakları ve ören yerleri için giriş ücreti ödüyorsunuz. Eğer müzeleri de gezmek isterseniz Bizans Müzesi, Benaki müzesi, Agora tapınak müzesi ve Savaş müzesi Atina’nın tarihinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor

  atina-da-gezilecek-ve-g-r-lmesi-gereken-yerler4-kopya  Atina’da gezilecek ve görülmesi gereken yerler7.jpg

  atina-da-gezilecek-ve-g-r-lmesi-gereken-yerler5-kopya.jpg 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Atina'da yer alan Akropolis, eski dönemlerden beri kale ve tapınak olarak kullanılıyordu. Atina Neolitik çağlardan beri devamlı ikamet edilen bir şehir olmuştur. Efsaneye göre, bu köyler kral Thesus’un otoritesi altında birleşip gerçek bir kent oluşturdu. Bu kent Yunan mitolojisinde tanrıların kralı Zeus’un kızı Athena’ya adandı.
+ Yorum Gönder


atina gezilecek yerler,  atinada gezilecek yerler