+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Kıbrıs'ta Ögrenci Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kıbrıs'ta Ögrenci Hayatı
  Kıbrıs'ta Ögrenci Hayatı

  Kibris Dünya'nin en güzel adalarindandir ve iklimi sayesinde bir tatil ülkesinde egitim alma sansiniz var, Üniversiteler plajlara çok yakin mesafelerdedir. Bos zamanlarinizi geçirebileceginiz bir çok sey bulabilirsiniz.
  Ögrenci Birlikleri

  Ögrencilerin kendi kurduklari ve yönettikleri klüplerle, aktiviteler yapip kendilerini gelistirme imkanina da sahiptirler. Kampüs hayatinizi kolaylastiran bu klüpler sayesinde çevrenizin gelismesini saglayabilirsiniz ayrica kültürel, sosyal ve özel ilgi alanlarinizla ilgili klüplere de üye olabilirsiniz. Bu klüpler ögretim üyelerinin rehberliginde ulusal ve uluslararasi seminer ve konferanslarda düzenlemektedirler.

  Bar ve Diskolar

  Bir tatil cenneti olan Ada; Neler yapabilirsiniz derslerinizi bitirdikten sonra kafa dinlemek için yapabilecekleriniz arasinda bar ve diskolar vardir. Belirli zamanlarda yapilan Disko partilerine katilabilirsiniz. Sabahin ilk isiklarina kadar diskoda dans edebilir daha sonrasinda da sahilde bir yürüyüs yapabilirsiniz.

  Festival ve Karnavalar

  Tüm üniversitelerde kampüs içlerinde her yil düzenlenen bahar senlikleri vardir, bu senlikler sirasnda ünlü sanatçilarin katilimiyla gerçeklesen konserler ve kültür amaçli karnavallar yapilmaktadir.

  Plajlar

  Kibris'ta bulunan altin sarisi renginde kumsallar vardir, tüm yaz boyunca düzenlenen aktiviteler su sporlari vaktinizi geçirmek için mükemmel bir seçimdir. Yapabileceginiz diger aktiviteler arasinda; Oyuncak silahla savas, bowling, Hali saha'da Futbol turnuvalari, basketbol, go-karting ve daha bir çok aktiviteler bulabilirsiniz.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Kültürel yapısı ve iklim şartları açısından kolaylıkla uyum sağlayabilen Kuzey Kıbrıs, dünyanın en güvenli bölgelerinden biri sayılıyor. Bazı Kıbrıs Türkleri öğrenimlerini yurtdışında özellikle, Türkiye’de yürütmeyi tercih etmektedir. Kuzey Kıbrıs`ı üniversite eğitimi için tercih eden 40 bin dolayında öğrenci bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder