+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Türkmenistan yaşam ve çalışma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi
  Merhaba arkadaşlar bende bu yaz evlenip eşimle birlikte türkmenistana akşabatta bir türk şirketinde çalışmaya gidecez.asıl amacımız para biriktirip 4,5 yıl sonra geri dönmek.ev kirası ve giderler tahmini ne kadar tutar evli bir çift için sosyal hayat nasıl.

 2. Ziyaretçi
  bakıyorum burda türkmen arkadaşlar tutturmuşlar kızlarımızda kızlarımız diye,merak ediyorum Türkler orda ne yapıyorlar önlerine gelene tecavüzmü ediyolar?zorluyorlarmı kızlarınızı birlikte olmak için??benim bildiğim kadarıyla türkmen nufusunun %70 i bu yolla kazanıyolar paralarını ve bu durumdanda hiç şikayetçi değiller,aksine ülkedeki yasaklar olmasa hiç utanmadan sokaklarda yaparlar bu bi gerçek.türkmen arkadşlar burda ağlamak sızlamak yerine karılarına kızlarına sahip çıksalar doyursalar,yedirseler,giydirseler bütün bunlar yaşanırmı?*birde cesaretten söz eden arkadaş var,her horoz kendi çöplüğünde öter sen gel benim ülkemde benim insanıma laf ette ben senin cesaretini ondan sonra görüyüm.5 milyon nufusun var 75 milyonun t.. yeter sizi boğmaya.

 3. Ziyaretçi
  valla türkmen arkadaşların bazıları cok güzel konusmuslar türk menistan sonucta başında türk var kardeşim sen o seviyesiz edepsiz davranısları nerde yaparsan yap aynı muameleyi görürsün bence bende yakın zamanda calışmaya gidecegim.iiçim rahat adam olana adam gibi davranılır.dicegim bu kadar.herkese saygılar..

 4. Ziyaretçi
  Merhaba arkadaşlar,

  Ben bu ay içerisinde şirketim tarafından Türkmenbaşı şehrine gönderilicem. Yeni bir proje için oraya geliyorum ve uzun bir süre kalmam söz konusu.
  Türkmenbaşı şehri hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Gündelik hayat nasıldır? Yemek yemek için restorantlar, cafeler? Eğlence için barlar, gece klüpleri vs? Ve en önemlisi internet durumları nasıl? Türkmenbaşında internet yok diye duydum ama umarım vardır

 5. Ziyaretçi
  Arkadaşlar yazılanlar hep geçmiş tarih bu ülkede gelişme varmı eşim hamile dogum yapacak dogumu orda yapabilirmi sağlık kosulları nasıl.ben işde olacam eşim tümgün evde sehri gezmek istese yerel halk polis sıkıntı çıkarırmı yoksa rahat rahat gezebilirmı.aşkabatla ilgili konuşuyorum yeni gidip yaşayan varmı.

 6. Ziyaretçi
  3000 dolardan aşağı gidende zerre akıl yok.1 yıl kaldım.

 7. Ziyaretçi
  Arkadaşım Türkmenistan'a hiç gitmedim. Yazdıklarına katılıyorum. Ben Türkiye'de yaşayan türküm buna rağmen türkleri ben bile sevemiyorum. Buradaki davranışlarını dünyanın neresinde yaparsa yapsınlar türkler sevilmez. Seviyeli, aklı başında insanlara sözüm yok tabi ki. ama aklımız kadın kız, kavga niza, yalan dolan üç kağıt. Düzgün insan her yerde sevilir sayılır. Burada iftira, yalan ve karalama amaçlı yazanlar Türkmenistan'a gidip yamuk yapanlardır diye düşünüyorum. Türkmen halkına derin sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
  Bir de sizden bir ricam var;
  Türkmenistan'da resim sanatı ne durumda?
  Bir ressam resim yaparak ailesini geçindirebilir mi?
  Halkın Resim sanatına bakışı nasıl?
  2 kişilik bir ailenin insanca yaşayabilmesi için aylık geliri ne olmalı?
  Cevap yazarsanız sevinirim.

 8. Ziyaretçi
  Merhabalar;
  Ziyaretçilerin yazılarını okudum. Üzülerek belirtmeliyim ki SANAT konusunda bir kelime göremedim. Varsa yoksa kadınlar, içki, alem, Yok sigara pahalı yok gece çıkmayın hırsızlar kol geziyor, yok polis rüşvet aldı. Ya kardeşim sen düzgün adam gibi davrandın da polis seni depart mı etti? Burada neysen dünyanın her yerinde osun işte. Seviyeli arkadaşları tenzih ediyorum, yalan, iftira ve karalamaya varan yazı yazanların yamuk insanlar olduğunu düşünüyorum. Tabi ki yanlış anlaşılmadan dolayı bazı sorun yaşayanlar olmuştur orası ayrı.
  Bu vesile ile sanat sever arkadaşlardan bir ricam var:  Resim sanatı ne durumda?
  Bir ressam resim yaparak ailesini geçindirebilir mi?
  Halkın sanata bakışı nasıl?

  Cevaplayan olursa sevinirim.
  Türkmen halkına sevgiler saygılar.

 9. Ziyaretçi
  Sevgili kardeşim yazılanlara aldırma. Düzgün insan heryerde düzgündür. Karaktersiz bazı insanlar Türkmenistanı kendi memleketi sandılar demek. Türkmen polisi madalya mı takacaktı elbette kovar ülkesinden.
  Ahlaksızlık eden karşılığını alacaktır.
  Selamlar.

 10. Ziyaretçi
  Ülkede sadece aşgabat ve türkmenbaşı güzel gerisini at çöpe gitsin.insanları kadar --- çıkarcısını hiçbi yerde göremezsiniz.halkı tam bi sürü mantığıyla hareket eder nerden çekersen oraya gider.
  para için karısını kızını yan odaya sizinle koyup içerde içki içerler.o kadar umursamaz çoğunluğu.
  polisler için potansiyel bi kaz olduğunuz için hiç affetmezler.Gurbanguly berdimuhammedov önde gideni. Adam çinden daha uçağa binmeden aşgabatta geçeceği yollar kapatılıyor kendi halkı bile illallah demiş ama sesini yükseltemiyorlar can korkusundan.tam bir türk düşmanı.aksini iddia eden varsa internetteki konuşmalarına baksın.
  Ülkeden atılmanız yada hapse atılmanız siz daha ne olduğunu anlamadan gerçekleşebilir.
  Hayat ucuz ama eglence yerleri o kadarda değil türk olduğunuz için.
  ülkenin nüfusu 5 milyon civarı yaklaşık 2.5 milyonu polis kalanlarda onların akrabaları zaten.Dolayısıyla ne kadar haklı olursanız olun yinede suçlu sizsiniz orda.
  Adam gibi ülke olsa kendi vatandaşları nefret edip başka ülkelere kaçmazdı zaten.Gurbanguly ve yandaşları her türlü lükse sahipken halk rezil vaziyette.Türkiyedeki türkmenlere orda maruz kalınanların 10 da 1 i yaşatılmıyor.kadınların %80 i migrasiye ile ( yabancı şube ) çalışır ve bi bayan para kazanmak için sizi kolaylıkla satabilir aman dikkat.
  her araç bi taksi orda.aynı yere bi türkmenle gitseniz onun vereceği 1-2 manatken sizin vereceğiniz 5 manattan aşağı olmaz.
  İnterneti dünyanın en pahalısı.zaten evde modem falan unutun.telefondan giriyorsunuz ve hızı çok düşük.Yemek problemi yaşamazsınız.Orda heryerinde çalıştım ve hem insanlarını hem polis teşkilatını hemde yaşamını çok iyi biliyorum.şimdilik bu kadar.

+ Yorum Gönder


türkmenistanda yaşam,  türkmenistan gece hayatı,  türkmenistanda yaşam şartları,  türkmenistan yaşam,  türkmenistanda gece hayatı,  Turkmenistanda yasam