+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Türkmenistan yaşam ve çalışma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi
  Türkmenistan a kız istemeye gidicem ne yapmalıyım tavsiyelerinize ihtiyacım var ahaliiii

 2. Ziyaretçi
  Türkmenistan hakkında yazılan negatif herşey o kadar doğru ki, efendi gibi yaşayarak"- (zaten eşimde ordaydı) orada 3 senesini geçirmiş bir proje müdürü olarak, bunların altına imzamı atarım. Allah var yukarıda doğruyu söyliyim Libyadan yada afganistandan iyidir . Ama bence acil paraya ihtiyaç yoksa yada başka alternatifler varsa kesinle son planda düşünülmesi gereken bir ülke. İnsanları hakkında zaten gerekenler yazılmış. 3 senede sadece 2 tane iyi ve güvenilir Türkmen tanıdım. Türkmenistanda güvenilecek insanlar ruslar ve tatarlar. Ermenilerde olabilir. Türkmenlerden kat kat iyidirler. Geri kalanların hepsini toplasan 1 adam etmezler. Kendimi ne zaman güvende hissetmesem hemen rus ağırlıklı olan yerlere gidiyordum yada mümkün olduğunca ruslarla temasta kalmaya çalışıyordum. Türkleri sevmedikleri hatta nasıl yolsak diye düşündükleri bir gerçek. Kardeş falan asla değiliz. Sadece ülke adındaki türk kelimesi tesadüfen ortak kalmış. Yoksa onlarla en ufak bir benzeme yok. Yunanistan, Bulgaristan, bosna yada makedonya veya iran ile bile çok çok daha ortak benzer kültür ve anlayışlarımız var.

 3. Ziyaretçi
  Türkmenistandaki devlet halk anlayışını kısaca özetliyim ben size: öyle saça böyle tarak!
  Şundan da %100 emin olun şu üstte türkmenistanı ve devletini övebilecek karaktersizlikte olanlar elbette türkmenlerdir. En güzel yanı elbette kadınları Hayatınız boyunca türkiyede yapacağınız pompayı orada bir iki ayda yaparsınız. Kadınları türkleri seviyor, çünkü türkmen erkekleri votkadan koyunluktN ve sinsilikten başka bi bok bilmiyor. Az biraz karakterli olsalar zaten karılarını çalıştırmazlar yollarda temizlik yaptırmaz kendileri çalışırlar, sovyet rahatlığına alışmış tembel teneke bir erkek toplumu.

 4. Ziyaretçi
  ya burda dogru konuşanda var yalan konuşanda var her şeyi bilende var bilmeyende var k.bakmasın kimse ben bi turkmenistanli olarak yaaziyorum belki sokakta kalmiş olabilirsın belki dayak yemiş olabilirsın saat 11 den sonra sokaga çikmamiş olabilirsın dogru ama burda küfür edende var o küfürbazlara iade ediyorum lafinı hiç bi boku bilmeden görmeden konuşmayinız arkadaşlar eger sen adamsan kendıne güvenyorsan karşi tarafda aynı oda bı adam sana bı zarar gelmez sen türkmenıstan gittigınde düzgün gezsen bastıgın adımları görerek bassan kimse sana dokunmaz kimse sana zararı olmaz yok bilmem gece hayati kötü yok yıne ney falan fılan yok öyle bir sey siz gelmişsınız türkmenıstana daha neyi gördünüzda neyi konuşyorsunuz tek bildigınız yer neymiş efendım aşkabat daha başka bi yerıne gitmeden mal mal konuşyorsun tabiki küfür edenler var bur da gelmiş gitmişonların götü kalkmiş ondan onlara iyi davranmamişlar ama aslinda iyi de yapmişlar poliside insanları ,eger sen insansan karşindakıde insan dürüst ol yigit ol adam ol ve rahat rahat gez sana kımse bir sey demez o ülkede artistlik yapmicaksın kardeşim gezmek istiyorsan çalişmak istiyorsan dogru sigara yasak o konuda bi sey diyemiyorum gece 11 den sonra çikmak yasak o sana ait olan bir sey kendi güvenligine ait olan sey götün dogru düzgün tutarsan gezersin en kral yerlerıne yemek konusun da bilmem pis yıne ne u lan pismiş madem uzun süre orda kalmişsın neyle zıkımlandın he ???? orda gezebilmek için ilk kendıne bi arkadaş bulmalisin fark etmez kiz erkek yeterki güvene bilecegın biri ve seni rahat rahat gezdirebilecegı birinı bulmalısın, her şey orda güzell istedıgın her seyı bulabilirsın,ama böyle olmaz arkadaşlar görmeden bilmeden konuşmayalim yorum yapmayalim turkmenıstana gelen turkler çok onlar niye memnunda bu sitede 2 ya 3 tane göt.. ler memnun degıl demek sorun sizde sabr ettık artık olmadı bu sorulara cevap yazık, ben türkmenistan türkmenabatliyim, aaaa yıne bi konuda var dogru içende çok sıçanda çok ama ulardan uzak durun çünkü unutmayın siz bi yabancisinız orda öyle disko barlara gittigınızde bile öyle durumda kavga olursa geri çekilin karişmayın yanınızda gelen gıden turkmen arkadaşinız varsa konuşsun o haletsın siz karişmayin sakın öyle i durumda orda dövüş fene herkez toplu gelir üstünze kimse kurtaramaz sizi biraz dikkat edın öyle durumlarda kendinıze saygilar sevgiler

 5. Ziyaretçi
  güzel ülke her sey var hayat bedava istedigın her seyı yapabilirsın yeterki bi sey yapmak iste paran varsa hemen gerçek olur valla.

 6. Ziyaretçi
  Evlerde internet olmadığı doğrumu?

 7. Ziyaretçi
  Arkadaşlar turmesistanda işçi vizerine yaş sınırlaması çıktı yoksa söylentisi bu

 8. Ziyaretçi
  Hepiniz hiçbişey bilmiyorsunuz turkmenistan gibi bir ülke bulamazsınız arkadaşlar

 9. Ziyaretçi
  Sen turkmenistani tanimamissin yada hic gitmemissin

 10. Ziyaretçi
  Ben de Türkmenistan'a gideceğim. Kimsenin etlisine sütlüsüne karışmam. Fakat kadın olmadan da yaşayamam. Orada bir kız arkadaş edinmek ve düzenli bir ilişki yaşamak anladığım kadarıyla oldukça zor birşey. Peki ben Rusya'dan ya da Ukrayna'dan arkadaşımı çağırsam aynı evde kalsam yine sorun oluyor mu? Ya da Türkiye'den arkadaşımı getirsem evlilik cüzdanı mı istiyorlar? Türkiye'den gelen bayan arkadaşım benim evimde kalamıyor mu?

+ Yorum Gönder


türkmenistanda yaşam,  türkmenistan gece hayatı,  türkmenistanda yaşam şartları,  türkmenistan yaşam,  türkmenistanda gece hayatı,  Turkmenistanda yasam