+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Türkmenistan yaşam ve çalışma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi
  Eşim çeper inşaatda çalışıyor.. maaşlar konusunda hiçbir sıkıntı yok..1 yıldan fazladır ki çalışıyor

 2. Ziyaretçi
  Arkadaşlar bende okulu yeni bitirdim.Hazırda işim var orda. İlk öncelliğim çalışmak tabi ama sosyal olmayı da seven biriyim.Sormak istediklerim var cevaplarsanız sevinirim.
  1.İnternet hızı nasıl?
  2.Banka durumları nasıl? Kredi kartı vs. kazandığınız paralar ordaki hesabınıza mı yatıyor?
  3.Teknoloji vs. fiyatları nasıl?
  4.Evcil hayvan besleniyor mu? köpek gibi
  5.Genç bir insanım.Orda bir kız rkadaşım olursa sıkıntı mı oluyor?
  Cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar

 3. Ziyaretçi
  Merhaba,

  Ben de Aşkabat için yaşam standartlarını sormak istiyorum:

  - 3 kişilik bir aile için ortalama masraf ne olabilir?
  - İyi dizaynlı,euro remont bir evin aylık kirası nedir?
  - İnşaat mühendisi maaşı (7-8 yıl tecrübeli)?
  - Kazandığınız paralar TR hesabınıza mı yatıyor elden mi veriliyor?

  Teşekkürler,

 4. Ziyaretçi
  Selam arkadaşlar. Burada Türkmenistan ile ilgili yorumları okudum. Bir ülkenin insanından şikayet sebebi olarak kızlarına asılamamayı, sokakta kavga edersek cezasının ağır olacağından muzdaripiz! Bu da bizim toplumumuzun ne durumda olduğunun göstergesi sanırım. Türkiye vatandaşı bir Türk olarak utandım. Neyse asıl konuya gelirsek. Ben Türkmenistan'da çalışmayı düşünüyorum. Orada geçinmemiz için aylık ne kadar (ortalama olarak) maliyetimiz olur, ayrıca bir inşaat mühendisinin maaş skalası nedir? Bunun yanında eşimin orada diş hekimi olarak çalışması mümkün mü? Herhangi bir sınav ya da denklik sıkıntısı ile karşı karşıya kalır mı? Son sorum da çocuğumuz için bir kreş ya da bu tarz bir kuruluş Türkiye'deki gibi mevcut mudur? Bana cevap verirseniz çok ama çok sevinirim.

 5. Ziyaretçi
  Türkmenistan iğrenç bi ölke, insanları içkici narkotik çok fazla .

 6. Ziyaretçi
  Super bi yer burasi yasamayi bilene.2yil oldu burdayim..hicbi sorunla karsilasmadim..niye biliyomusunuz.hep.normal yasadigim icin

 7. Ziyaretçi
  Tam olarak bu sebepten Türkiye'nin iki yakası bir araya gelmiyor kardeş. Edepsizlik, saygısızlık, bencillik, üçkağıtçılık hainlik, ikiyüzlülük, Türk'ün örfüne kültürüne aykırı ne kadar hal var ise hepsi var Türkiyelilerde. Kimse kimseye güvenmiyor. Kimse kimseyi saymıyor, sevmiyor. Hal böyle olunca başka kavimler musallat oldu Türkiye Türkleri'nin başına. Türklüklerini unuttular, yok olup gidecekler. Türklük kalmayınca bir yerde, Türk kaldı denebilir mi? Kalanlar kimliğini yitirmiş insanlar. Bir avuç Türk kaldı Türkiye'de. Onlar da bu kirli ortamda ne kadar tutunabilir bilinmez. Allah sonumuzu hayır etsin. Ben bir Türkiye Türküyüm, aslım Türkmendir. Bu Türkiye Türkleri aynı çirkin davranışları Azerilere de yaptılar Türkmenlere de yaptılar. Duyduğum üzüntüyü anlatamam.

 8. Ziyaretçi
  TÜRKMENISTAN gibi bi yurt bulursanız başınıza tac edersiniz özelliklede sen PES118

 9. Ziyaretçi
  Herşeyden önce onlar bizim kandaş, karındaşlarımız ve onlara saygı duymak kanunlarına riayet etmek zorundayız.
  Derviş Dervişi Tekkede
  Hacı Hacıyı Mekke de
  İt iti dakikada bulurmuş

  Fikir ve zikir meselesi

 10. Ziyaretçi
  selam, burada ev kiraları 500-1500 usd arası değişiyor. adam akıllı evler 750 min. inşaat muh. pozisyonu 3000-4000 arası skala. eşiniz burada hiçbir iş yapamaz.

+ Yorum Gönder


türkmenistanda yaşam,  türkmenistan gece hayatı,  türkmenistanda yaşam şartları,  türkmenistan yaşam,  türkmenistanda gece hayatı,  Turkmenistanda yasam