+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Türkmenistan yaşam ve çalışma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi
  Evet Türkmenistan çok rahat bir ülke kanunlara riayet edersen kimse karışmaz bende çok gidip geldim memnunum iş için davetiyem gelse yine giderim Türk Türkmen sonuçta kardeş inşalla yine giderim Aşgabat ve türkmen halkı benim için vazgeçilmez

 2. Ziyaretçi
  Kardeşim ben turkmen vatandaşiyim bşey soylicem sana sen okadar saçma sapan şey yazmişsinki hepsi yalan bunlarin turknenistan okadarda koti bi ulke deil kardeşim zaten bu kadar senin siyledigin kadar kotu olsaydi bu kadar turk vatandaşi turkmenistanda çalişamazdi anladin

 3. Ziyaretçi
  Arkadaşlar hepsi yalan turkmenistan gerçekden guzel bi ulke insanlarida sakin hayat tarzida çok guzel bi ulke evet dogru gece 11 den sonra gezmek olmuyor cunki insanlarin rahatligi uçin yaşam tarzida çok guzel.gelin arkadaşlar kebdi gozleriñizle goruñ tafsiye ederim ;-);-);-)

 4. Ziyaretçi
  Turkmenistan cok super bi ulke 1 numara !!!

 5. Ziyaretçi
  Turkmenistan.çok iyi kardeş bi ulke!!

 6. Ziyaretçi
  Evet vidi vidi kafami yediniz. Sanki kendi ulkeleri cok guzel gibi. Ilk once turklere diyecegim turkmenistandan biktiysaniz gelmeseydiniz sizi zorla getirem mi var. Evet rusvetci polisler cok ama teror catisma protestoyok neden ? Disarindan gelenler turkmen halkinin aklini kurcalamsinlar diye.
  Kendi ulkeniz cokmu zor sizin taksiler hicmi rusvet almaz. Tabi duydunuz turkmenistanda insaatlarda is var kosa kosa geliyorsunuz. Bunun bi bedeli olacak elbetde

 7. Ziyaretçi
  Merhaba. Ben gecen hafta banu avar ın programını ızledım. Türkmenistan a hayran kaldım. Hatta nıye bı de boyle olamadık dıye hayıflandım. Fakat okuyan mı gezen mi bilir diye söylemişler ya aynen oyle oldu. Yukarda yazan arkafaaa tesekkurler. Nende buralarda calısan turkmenlerı buldum ve arastırdım. Bır dokun bın ah işit. Allah yardımcıları olsun. Su kötü gidişe bile şükreder olduk! Kimbilir arastırdıkca daha neler öğreneceğiz!. .. .. Ben anlayamadım., el nasıl anlasın! Bu türkler iyimidir, kötümüdür?

 8. Ziyaretçi
  Bu günlerde Türkmenistan aşkabat da olan varmı hayat nasıl orada ailemle yaşamayı düşünüyoruz hala internet sorunu varmı kuralları neler bilen varsa lütfen yardımcı olsun eşim tek gitse güvenilirmi

 9. Ziyaretçi
  böyle güzel ülke görmedim diyen arkadaşı dışarı alalım lan ülke kuzey koreden birazdaha iyi 😁

 10. Ziyaretçi
  Merhaba arkadaşlar.Şuanda Türkmenistan Mary şehrinde iyi bir firma ile anlaştım.
  Ancak çevremden orada geçmiş yıllardan çalışan insanlardan duyduklarımdan dolayı şuan vermiş olduğum karardan dolayı kendimi sorgulamaya başladım.
  Söylenenler genellikle şu yönde ;

  -Sigara,
  -Polislerin rüşvetçi ve hemen hemen her konuda sıkıntı yapabildikleri ve rüşvet verildiği takdirde rahat bıraktıkları yönde.
  -24 yaşındayım ve sosyal yaşantının sıkıntılı olması.
  -11 den sonra dışarıya çıkmanın yasak olması.
  -İnsanların (bayanlar,taksiciler vs.)hemen hemen herkesin polis ile iş biriliği yaparak bir nevi soygun soygun(rüşvet) durumu yaşanması.

  Yani kısacası ben sonuç olarak birikim yapıp Türkiye'ye dönmek istiyorum.Ama 3 yıl boyunca dünya ile ilişiğimi kesip mi yaşayacağım?
  Orada yaşayan yada yaşamış olan arkadaşlar yardımcı olur iseniz sevinirim.Vermiş olduğum karar yüzünden sizce pişmanlık duyar mıyım?

+ Yorum Gönder


türkmenistanda yaşam,  türkmenistan gece hayatı,  türkmenistanda yaşam şartları,  türkmenistan yaşam,  türkmenistanda gece hayatı,  Turkmenistanda yasam