+ Yorum Gönder
29. Sayfa BirinciBirinci ... 2426272829
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Türkmenistan yaşam ve çalışma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi
  Türkmenistan vatandaşı olarak tavsiye etmiyorum.
  1) Resimlerde veya filmlerde gördüğün, hayal ettiğin türkmenleri ve türkmenliği bulamıyacaksın, aksine türkiye kültürüne özenme var.
  2) Türkmen kadınla evlenip, 3 çoçuğu orda doğmuşsa da, vatandaşlık hakkından faydalanma hakkına sahip olacağı son sene vize uzatması verilmeyen
  tanıdıklarım var. Yani gidersen, her şeye katlanırsan bile, yolun yarısında geri gönderebilirler.
  3) Eğitim aileden başlanıyor, çocoğu iyi bir okula kaydettirmek lazım (size uygulanacak yasaları bilmiyorum), ki bunun için de rüşvet isteyecekler. Sonrası çocuğun kendi çabasına bağlı. Okullar ahlak açısından pek iyi sayılmaz.

  Tavsiyem, asıl ve asil türkmenlerin ve türkmenliğin topluca yaşandığı yer Iran-da Gonbad Kavus, Gorgan ve buraların Türkmenistana yakın kuzeyindeki türkmenlerin yaşadığı bölgelerdir.

 2. Ziyaretçi
  Doğru dürüst gezersen kimse karışmıyor. (genelde) Tatilden Türkiyeye dönerken 40-45 yaşlarında bir türk abi, havalimanı görevlisine anlatmaya çalışyor, öğretmendim, bu eşyalarımı atamam, rica ediyorum, izin verin,, para ancak bu kadar var diye. Orda o uçağa binecek en az 15 türk vardı, hepsine yalvardı, birisi bile yardıma yaklaşmadı. Sonra 2 türkmen öğrenici, bunlar güvenip hersi birkaç parça eşyasını alıp yardım ettiler. Bizimkiler sizinkiilere güvenip ihale falan neredeyse hepsini türklere veryordular, he kazıklandığını anlayınca birisine güven kalır mı ? Burdaki türkmen öğrenici arkadaşlarımın 80%-i türk kızlarını becermek gibi bir düşünceleri yok. Türkmenistanda, genel dünyada da türk= karını kızını uzak tut bu adamdan.

 3. Ziyaretçi
  Ulan sen calismaya mi geliyon..kari kiz kumar Las vegasami? Hayatin zevkin pesindeyse Amerikaya gideydin ya serefsiz.. Turkmenistan hakkinda yazip cizene kadar.. Sanki siz cok duzgunsunuz.. Gariban turkmenleri gunde 12 saat calistirip 8 saatlik ucreti veren sizsiniz. Pazar guni dahil calistiran sizsiniz. Fazla mesaii odemeyen sizsiniz..sonrada yalanci oluyoruz oylemi? Işe c.tesi gelmeyince maasini kesmeyi biliyorsunuz ama..bilen biliyor..ulkemde rusvet olayi biraz fazla..gerisi hikaye..ailelerde duzgun..herkes karisinada sahip cikiyor..oyle dedigin gibi ibnelikler senin hayatinda vardir belki..o pencereden gozukdugune gore. Turkmenistani seviyorum ..memleketinide al basina carp..

 4. Ziyaretçi
  abi ben inşaat işleriyle ugraşıyom yardımcı olursanız sevinirim türkmenıstana geleceğm

 5. Ziyaretçi
  özgürlük sex yapmak mı içki içmekmi gece sokakda dolaşmakmı? Bunlardan sex yapmak içki içmek Türkiye de serbest ama dışarıda gezmek resmi olarak serbest ama can güvneliği garantisi yok.Klabalıkta gezersen bomba patlar tenhada gezersen tecavüz.Biz göya ezilmedik özgür ülkeyiz naraları var.Asla esas biz ezik milletiz.Bir batılı bahçıvana laf anlatmak için müdürler koşar ezilir büzülür terler eğer yeternce ingilzice bilmezse ama git dışarı elin pis cenabeti m.vekilimizi içeri almaz.Lüx semtlerde markalar yabancı herşeyimiz yabancı.İnsanlarımzıda kültüre yabancılaştı.60 sene önce yalan söyledi diye kimse konuşmazmış ,şimdi doğru söylenle kimse konuşmuyor.herkes yaralı bir şekilde ihanetten. türk filmleri entrika dolu.Hangisinde geçmişimizle dinimzile alaklı esaslı güzle şeyler var? yok reyting almazlar.36 senedir pkk sorunu bitirelmiyorsa içimizd ehain çok.Habire şehit naraları atmakla sorun çzöülmüyor.Demekki içten ihanet var.Göya yasalarımzı avrupa birliğine uygun hale getirilirken ahlakmızda onlardan daha çok bozuldu.Polis oranı 4 kat arttı suç oranı 4 kattan fazla arttı.Orlaıkta zehir tacirleri cirit atıyor..Gelir adaletsizliği hat safhada,Hırsızlık olmasın diye zırh gibi kapılar yetmedi birde güvenlikli siteler ama yinede hırsızlara çare yok.Neden çünki hükümti maniple edenler bu kirli ssitemden nasipleniyor.Alltta kalanın canı çıksın.3 kuruş menfaata ülkeiy satarlar.Rahmetli manderesle başlayıp bu hükümetle bu işi devam ettirenler.sorumludur. Türkmenistan yasakalrı bize tuhaf gelsede akıllara ziyan sahtekarlıklarda onlara tuhaf geliyordur.En uygar ülke dediğimiz isveçte her 4 kadındna biri her sene tecavüze uğruyor.Bu da tuhaf değil mi?

 6. Ziyaretçi
  Ben 4 yıldır türkmenistandayım Burası anlattığınız gibi değil Yalana gerek yok

 7. Ziyaretçi
  Selamlar bende yakında türkmenistan a geçici bir iş için geleceğim. Gelirken dolar ile mi gelmeliyim ?

 8. Ziyaretçi
  Ben 2 sene kaldım kardeşler türkmen başında kim. Ve cok memnunum herkesin kendine göre davranirlar. Aradıgın gece hayatsa bulacagın polis olur ve kardeşler cok ucuz yerlerden yemek yemişsindir muhtemelen türkiyede sigara ucuzdu ne oluyor

 9. Ziyaretçi
  Merhaba ben bir Türkmen vatandaşı olarak yorumcu türklere bunu demek istiyorum sizin ülke çok mu güzel çok mu iyi çok mu rahat neden o zaman her gün binlerce insan şehit oluyor neden her hafta bomba ihbarı var neden ayda bir kere sokağa çıkma yasağı var neden her gün nedeni belli olmayan ölümler oluyor siz bir kendi ülkenizin nasıl olduğunu bir düşünün resmen terör alanı türkiye.
  Bizim ülkenin kadınlarından konuşuyorsunuz gündüz kapalı gece yarı çıplak diyorsunuz sizin kadınlar gibi açık site açtırmiyorlar ben evlere otellere geliyorum diye bayan escort gibi.
  Taksicilere gelince yabancı oldugunu görürlerse türkü bile arabadan indiriyorlar niye yabancını dolandırmak için .
  Polise gelince yabancı oldugunu anlayınca şerefsizler yataga teklif ediyorlar .
  Bizim ülkede travesti diye bişey yok sizde travestinin olmadıgı yer yok. Bide hastane kafe gibi yerlerde travestiler kadınların tuvaletini kullanıyor sizce bunlar normal biseymi. Başka ülkeni konuşacağına kendi ülkene bak lanetlenmiş bir ülke sizin ülke .cevabınız varsa yaza bilirsiniz memnuniyetle dinlerim.

 10. Ziyaretçi
  Ben türkmenlerin milili deyerlerine bizden daha baglı oldugunu düşünüyorum Bu sene müziklerini internette dinledigim sanatcılarına hayran oldum darısı bizimkinlere buradan tüm türkmenistan ve türki milletlere selam ve sevgiler.

+ Yorum Gönder
29. Sayfa BirinciBirinci ... 2426272829


türkmenistanda yaşam,  türkmenistan gece hayatı,  türkmenistanda yaşam şartları,  türkmenistan yaşam,  türkmenistanda gece hayatı,  Turkmenistanda yasam