+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Yurtdışı Okul Ücretleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Yurtdışı Okul Ücretleri
  Yurtdışı Okul Ücretleri
  Bir öğrencinin yurtdışında lisans veya yüksek lisans (master) /doktora eğitimini yapması sırasında karşısına şu masraflar çıkar:

  · Okul Ücreti ve Harçlar ( Tuition & Fees)

  · Konaklama ve Yemekler ( Room & Board)

  · Kitaplar (Books & Supplies)

  · Sağlık Sigortası ( Health Insurance)

  · Kişisel Giderler (Personal Expenses)

  · Computer (Bazı okullar bilgisayar laboratuvarlarını kullandırmak için belli bir ücret almaktadır)

  · Transportation

  Bu masraflardan Okul ücretleri, harçlar, konaklama (yurtta kalıyorsanız) , yemekler ve sağlık sigortası* direkt olarak okula ödenmektedir.

  Okullar tüm bu ücretleri toplayarak tahmini toplam masraf (Estimated Total Cost) dedikleri bir rakam belirler ve burs başvurunuz yoksa tahmini belirledikleri bu toplam rakamı gösteren bir banka mektubu isterler. Okulların istemiş oldukları bu mektup zorunlu bir mektuptur . Bu mektup teminat mektubu anlamına gelmez. Gerekli prosedürü tamamlamak için gerekli olan bir evraktır. Bu banka mektubu ellerine ulaştığında vize için gerekli formların hazırlanmasına başlarlar. Bu toplam rakam ailenin kafasını karıştırır çünkü okulun web sitesinde gördükleri okul ve konaklama ücretleri farklı olmaktadır. Okulların net toplam rakam belirleyebilmeleri ancak öğrencinin alacağı dersler, kalacağı yurt, almak istediği yemek planı vs detaylar belli olduktan sonra belirlenebilir.

  Genel olarak bir fiyat aralığı vermek gerekirse,

  Lisans Eğitimi:

  Amerika’da lisans eğitimi 10.000 USD –40.000 USD arasıdır. (Fiyatlar bir yıllıktır. Konaklama ve yemekler dahildir. Amerika’da lisans eğitimi genellikle 4 yıldır).

  Kanada’da lisans eğitimi 7.000 USD –18.000 USD arasıdır. (Fiyatlar bir yıllıktır. Konaklama ve yemekler dahildir. Kanada’da lisans eğitimi genellikle 4 yıldır).

  İngiltere’de lisans eğitimi 18.000 USD –35.000 USD arasıdır. (Fiyatlar bir yıllıktır. Konaklama ve yemekler dahildir. İngiltere’de lisans eğitimi 3 ya da 4 yıldır).

  Yüksek Lisans (Master) Eğitimi:

  Amerika’da yüksek lisans eğitimi 15.000 USD –70.000 USD arasıdır. (Fiyatlar bir yıllıktır. Konaklama ve yemekler dahildir. Amerika’da yüksek lisans eğitimi genellikle 2 yıldır).

  Kanada’da yüksek lisans eğitimi 15.000 USD –45.000 USD arasıdır. (Fiyatlar bir yıllıktır. Konaklama ve yemekler dahildir. Kanada’da yüksek lisans eğitimi genellikle 2 yıldır).

  İngiltere’de yüksek lisans eğitimi 21.000 USD –60.000 USD arasıdır. (Fiyatlar bir yıllıktır. Konaklama ve yemekler dahildir. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi genellikle 1 yıldır).

  *Uluslararası geçerliliği olan sağlık sigortanız varsa kabul aldığınız okulla görüştükten sonra tekrar sağlık sigortası yaptırmanıza gerek kalmamaktadır. Ancak tavsiyemiz okulun önerdiği sağlık sigortasını yaptırmanızdır.
 2. Ziyaretçi

  KARE EGİTİM

  KARE Eğitim, 20 yılı aşkın sektör tecrübesi ile, yüksek kalitede yurtdışı - yurtiçi danışmanlık hizmetleri veren, gücünü profesyonel yöneticilerinin yanısıra, “bireye özel” ve “sıradışı” yaklaşımından alan bir danışmanlık firmasıdır.

  YURTDIŞI EĞİTİM

  KARE Eğitim, öğrencilerin kişisel bilgi, beceri ve yetenek düzeylerine, akademik altyapılarına, gelecekteki kariyer hedeflerine ve bütçelerine en uygun ülke, okul ve programın seçilmesinden, başvuru - kayıt - vize işlemlerinin profesyonel bir yol izlenerek en doğru şekilde gerçekleştirilmesi ve gerek eğitim süresince, gerekse sonrasında her türlü konuda danışmanlık ve destek hizmeti sunmaktadır.

  Amerika’dan Avustralya’ya, Almanya’dan İsviçre’ye, Rusya’dan Çin’e 25’den fazla ülke seçeneği KARE Eğitim’de.

  KARE Eğitim’den danışmanlık alabileceğiniz konular:
  - Yurtdışı eğitiminizi planlarken binlerce okul arasından kişisel ve akademik özelliklerinize en uygun olan ülke, okul ve program seçimi aşamasında danışmanlık
  * Bireysel ve grup aktiviteli yaz kampları
  * Üniversite kredili yaz okulları
  * Dil Okulları
  * Uzun ve kısa süreli Sertifika ve Diploma Programları
  * Ön Lisans Programları
  * Lisans Programları
  * Yüksek Lisans Programları
  * Doktora Programları
  - Seçilen okullara başvuruların yapılabilmesi için gerekli olan evrakların belirlenerek öğrenciye bildirilmesi
  - Eksiksiz hazırlanan ve denetlenmiş evrakları kullanarak belirlenen okullara başvuruların yapılması ve takibi
  - Kabul belgesi geldikten sonra konaklama organizasyonu
  - Vize başvurularında destek
  - Havaalanı karşılama organizasyonu
  - Uçak bileti organizasyonu
  - Seyahat / Sağlık sigortası organizasyonu
  - Oryantasyon ve bilgilendirme görüşmeleri
  - Eğitim süresince destek

  KARE Eğitim ayrıca, bünyesinde 25 farklı eğitim kurumunu barındıran ve ilköğretimden yüksek lisans seviyesine kadar eğitim alternatifleri sunan David Game College Group’un Türkiye İrtibat Ofisi olarak faaliyet göstermektedir. Grup hakkında detaylı bilgi için www.davidgame.com.tradresini ziyaret edebilirsiniz.

  YURTİÇİ EĞİTİM


  KARE Eğitim, yurtdışına gitme planları yapan adaylara ve eğitim alanında desteğe ihtiyaç duyan tüm bireylere her alanda eğitim danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

  * Bireysel Eğitim Koçluğu
  * Kariyer Testi - European Career Test (ECT)
  * İngilizce Destek Programları
  * İngilizce Seviye Tespiti ve Raporlaması
  * Üniversite hazırlık atlamaya yönelik İngilizce
  * Sınav hazırlık
  * IELTS
  * TOEFL
  * SAT
  * GMAT
  * GRE
  * ABITUR İngilizcesi
  * Mesleki İngilizce

  * Akademik Destek Dersleri
  * Kişisel Gelişim Eğitimleri

  KARE Eğitim ayrıca, sektör bilgisini ve tecrübesini B2B çözümler sunarak paylaşmaktadır.

+ Yorum Gönder