+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Macaristan'da Üniversite Eğitimi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Macaristan'da Üniversite Eğitimi

  Macaristan'da Üniversite Eğitimi İle İlgili Genel Bilgi


  Size Avrupa Standartlarında Bir Eğitimin Avantajlarını Sunuyor. YÖK Onaylı, İngilizce Eğitim alacaksınız!


  Macaristanda Eğitim ve Macaristan Üniversiteleri Hakkında

  Macaristan Avrupa Birliğine 2004 yılında tam üye olduğundan beri, gerek uyum süreci ve gerekse AB fonlarından alınan desteklerde eğitim alanında büyük ilerlemeler göstermiş, halihazırda güçlü bir eğitim geleneği olan Macaristan üniversiteleri Avrupa'nın en yüksek standartlı üniversiteleri arasında yerini almıştır. Macaristan bir orta Avrupa ülkesidir ve nüfusu 10 milyondur.Başkent Budapeşte dünyanın en önemli turistik başkentlerinden biri olup aynı zamanda çok önemli üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır.

  Macaristan'da Üniversite Eğitimi.jpg

  Macaristan üniversiteleri Avrupa'nın en güçlü üniversiteleri arasındadır. Günümüze kadar Macaristanda üniversite eğitimi almış olan 14 bilim adamı, edebiyatçı ve sanatçı Nobel ödülü almayı başarmıştır ki sadece bu bilgi bile Macaristanda eğitim ve üniversite kültürünün ne kadar güçlü olduğunun ispatıdır. Budapeşte ile birlikte Debrecen, Pecs ve Szeged Macaristanda diğer önemli üniversite ve eğitim şehirleridir. Debrecen Macaristan'ın 2. büyük şehridir ve Debrecen Üniversitesi tıp başta olmak üzere birçok alanda ülkenin en iyi üniversitelerinden biridir. Pecs şehri 2010 yılında İstanbul ile eşzamanlı olarak Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiştir.

  Macaristanda üniversite eğitimi almak ülkemizdeki öğrenciler için en iyi yurtdışı eğitim çözümlerinen biridir. Macaristanda eğitim maliyetleri oldukça ekonomik olmakta beraber eğitim dili İngilizcedir. Öğrencilerin Macaristanda üniversite eğitimi almak için Türkiye'de üniversite sınavını kazanmaları gerekmiyor. Lise diplomanızla kayıt olup, size, potansiyelinize, yeteneklerinize ve ideallerinize en uygun bölümde eğitim alabilirsiniz.

  Macaristanda Üniversite Eğitimi Almanın Avantajları

  Macaristanda üniversite eğitimi için sınav kazanmak zorunda değilsiniz!

  Macaristan üniversiteleri size ideallerinizi gerçekleştirmeyi vaad ediyor. Macaristanda eğitim alabilmek için lise diplomanız yeterli. Lise diplomanız ve not dökümünüz ile Macaristanda üniversite kaydınızı yapabilir, üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz.

  Macaristan üniversiteleri YÖK tarafından onaylanıyor

  Macaristan bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu için, Macaristan üniversitelerinden alacağınız diplomalar YÖK tarafından onaylanıyor. Macaristanda eğitim sonrası alacağınız diplomanızla mesleğinizi hem Türkiye'de hem de yurtdışında rahatlıkla icra edebilirsiniz.

  Macaristanda İngilizce olarak eğitim alacaksınız.

  Macaristanda eğitim dili İngilizce. Bu nedenle yurtdışından çok sayıda öğrenci Macaristan üniversitelerini tercih ediyor ve Macaristan'da eğitim ortamı bu sayede çok uluslu bir ortamdır. Üniversite eğitiminiz boyunca İngilizce dilini hem eğitim hem de sosyal hayatta aktif olarak kullanacak ve anadil seviyesinde İngilizce konuşabiliyor olarak mezun olacaksınız.

  Macaristanda eğitim ve yaşam maliyetleri Türkiye ile aynı!

  Macaristanda üniversite eğitimi almanın maliyeti, Türkiye'de ya da KKTC'de bir özel üniversiteye gitmekten daha ekonomiktir. Yaşam giderleriniz ise Türkiye ile aynıdır. Eğitim ve diploma avantajları göz önünde bulundurulduğunda Macaristanda üniversite okumak çok mantıklıdır.

  Schengen vizeniz ile Tüm Avrupa’da serbest dolaşım hakkınız olacak.

  Üniversite eğitimi almak sadece fakülte ile yurt binası arasında yaşamak değildir. Bulunduğunuz sosyal çevre, uluslararası ortam v, kültürel olanaklar kişisel gelişiminiz ve vizyonunuz için vazgeçilmez unsurlardır. Macaristan'da eğitim aldığınız sürece sahip olacağınız Schengen vizeniz ile tüm Avrupa'da sınırsız seyahat özgürlüğünüz olacak, yeni ülkeler, şehirler görecek, çok sayıda değişik ülkeden arkadaşlar edineceksiniz.
 2. Acil

  Macaristan'da Üniversite Eğitimi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder