+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Rusyada Üniversite Eğitimi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Rusyada Üniversite Eğitimi

  Rusyada Üniversite Hakkında Bilgi

  Rusyada üniversite eğitimi nitelikli, kaliteli ve ekonomik eğitim almak isteyenler için çok cazip. Rusyada eğitim almak geleceğinizi değiştirebilir!


  Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, aynı zamanda eğitim, bilim ve teknoloji deyince de dünyanın ilk akla gelen ülkelerinden biridir.1990'lı yıllara kadar bu özelliğini dünyaya kapalı tutan Rusya, bu dönemden sonra dünyaya açılmaya başlamış ve sahip olduğu büyük eğitim, bilim ve teknoloji altyapısını paylaşıma açmıştır. Özellikle askeri ve uzay teknolojilerinin her alanında Amerika ile günümüzde de rekabet eden Rusya, eğitim sistemi ve üniversitelerinin dünyaca tanınması ve akredite edilmesiyle birlikte çok daha önemli bir eğitim ülkesi oldu.

  Rusyada Üniversite.jpg

  Rusya üniversiteleri Bologna anlaşması sayesinde tüm dünyada geçerli diploma veriyor! Rusya üniversitelerini YÖK tanıyor ve denklik veriyor.

  Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Rusya'daki üniversiteler tüm dünyada tanındığı gibi ülkemizde de YÖK tarafından tanınmakta ve diplomalarına denklik verilmektedir. Bu özelliği ile Rusya, üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en mantıklı kaliteli ve ekonomik seçeneklerden biri haline gelmiştir.

  Rusyada eğitim almak çok ekonomik. Dershane maliyetleriyle Rusya'da üniversite okuyabilirsiniz!

  Yüksek kalitede üniversite eğitimi veren Rusya, aynı zamanda hem üniversite harçları hem de yaşam ve konaklama maliyetleri düşünüldüğünde, yurtdışında bu kalitede eğitim almak için en uygun seçeneklerden biridir. Rusyada eğitim ve üniversite giderlerinin yaklaşık %75'I devlet tarafından finanse edilir. Bu nedenle Rusyada üniversite ücretleri ortalama yıllık 1500 – 4000 USD civarındadır.

  Yaşam maliyetleri Türkiye ile aynı!

  Rusyada üniversite okumak için servet harcamanıza gerek yok. Rusya'nın pek çok şehrinde yaşam giderleriniz Türkiye'den daha fazla olmayacaktır. Rusyada eğitim alan bir öğrenci konaklama ve yaşam giderleri için aylık ortalama 250-300 USD kadar harcamaktadır.

  İstediğiniz bölümü okuyabilirsiniz! Rusya'da üniversiteler çok zengin seçenekler sunuyor.

  Dünyanın en güçlü akademik altyapılarından birine sahip olan Rusya, üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere her alanda zengin seçenekler sunuyor. Mühendislikten Eczacılığa, Tıpdan Uzay bilimlerine kadar her alanda kaliteli ve prestijli bir eğitim alabilirsiniz.

  Bir taşla iki kuş vurun!

  Rusyada eğitim alarak hem istediğiniz mesleğe sahip olacak hem de Türkiye'de değeri sürekli artan Rusça dilini öğreneceksiniz. Rusyada eğitim almak geleceğinizi değiştirecek.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesi Rusya'dır. Rusya aynı zamanda eğitim, bilişim ve teknoloji deyince de dünyanın ilk akla gelen ülkelerinden biridir. Ayrıca burada yani Rusya ülkesi de eğitim için olunabilecek en güzel yerlerden bir tanesidir.
+ Yorum Gönder