+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Bosna Hersek'te Üniversite Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Bosna Hersek'te Üniversite

  Bosna Hersek'te Üniversite Hakkında Bilgi


  Kardeş ülke Bosna-Hersek'te eğitim almak neredeyse Türkiye'de eğitim almaktan daha kolay!


  Bosna-Hersek'te üniversite harçları ve yaşam giderleri ülkemiz ve diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında çok daha uygundur. Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ortak kültür ve yaşam şartlarını tanıdıkça kendinizi ülkenizde gibi hissedeceksiniz.

  Bosna Hersek'te Üniversite.jpg

  Bosna Hersek Üniversiteleri Dünya ile yarışıyor!

  Bosna-Hersek'te eğitim son derece ileri düzeydedir. İkinci Dünya Savaşından sonra eğitim çalışmaları hızla artmıştır. Türk üniversiteleri Burç ve Uluslar arası Saraybosna Üniversitesi'nde, Bosna Amerikan Üniversitesi'nde eğitim dili İngilizcedir. Özel Travnik Üniversitesinde ve Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi'nde bazı bölümler İngilizce olarak verilmektedir. Ülkenin en büyük üniversitesi olan Saraybosna Üniversitesi 1949 yılında kurulmuştur. Türk, Fars, Arap dilleri ve edebiyatları ile ilgili kürsülerin yer aldığı Saraybosna Üniversitesinde Osmanlıca ve Türkçe kurslarda verilmektedir.

  LYS Engeli olmadan istediğiniz bölümü sadece lise diplomanızla üstelik uluslar arası diplomaya sahip olarak okuyun!

  Bosna Hersek üniversitelerine girişte LYS giriş zorunluluğu yoktur. Lise diplomanızla direk başvuru yaparak sizde bu ayrıcalıklı eğitime dâhil olabilirsiniz. YÖK denkliği sizin için önemli ise sadece okuyacağınız bölümle ilgili alanda YGS barajını geçmeniz yeterlidir.

  Danışmanlık ve destek hizmetlerimiz
  Geleceğinizi belirleyecek olan bu süreçte her şeyin en iyisine ihtiyacınız olacak. Hem Türkiye hem de Bosna Hersek'te kaliteli ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti sizi bekliyor. Binlerce öğrencinin ilk tercihi olan ELT ile kaliteli ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti alacaksınız.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Bosna Hersek de üniversite okumak için koşulan şartlar dünyadan her öğrencinin burada okumak istemesine ve onlara cazip gelmesine olanak sağlamıştır çünkü her Avrupa ülkesi burası için denklik vermiştir ve öğrencilere çok fazla kolaylık sağlanıyor.
+ Yorum Gönder