+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Yurtdışında Eğitim Forumunda Makedonya'da Üniversite Eğitimi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. FERAY
  Devamlı Üye

  Makedonya'da Üniversite Eğitimi

  Makedonya'da Üniversite Hakkında Bilgi


  Makedonya Üniversiteleri lise mezunu Türk öğrencileri bekliyor! LYS derdi olmadan doğrudan istediğiniz üniversite'de istediğiniz bölümü okuma fırsatı!

  Makedonya'da Üniversite Eğitimi.jpg

  2003'te Bologna Sürecine dahil olan, 2005'ten beri Avrupa Birliği adaylığını sürdüren, yaklaşık 6 asır Türk hakimiyetinde kalan ve 2 milyon nüfusunun yaklaşık %5'i Türk olan Makedonya bugün sizleri Üniversite eğitimi için davet ediyor.

  YÖK tarafından tanından Üniversitelerde hem İngilizce hem de Makedonca eğitim almak mümkün

  Dilerseniz bir slav dili olan Makedonca, dilerseniz İngilizce eğitim alabilirsiniz. Üstelik YÖK tarafından tanınan üniversitelerinden mezuniyet sonrası YÖK'e denklik için başvurabilirsiniz.

  Eğitim ve yaşam masrafları çok ekonomiktir

  Makedonya'da eğitim maliyetleri Türkiye'deki ve Kıbrıs'taki özel üniversitelerden çok daha ekonomiktir, Makedonya'da yıllık 1.800 - 7.000 TL arasında değişen rakamlarla Üniversite okunabilirken Türkiye'de bu rakam yıllık 18.000 – 30.000 TL'dir.

  Makedonya'da alınan diplomanız Avrupa Birliğinde de tanınıyor!

  Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Makedonya'da alacağınız diplomalar tüm Avrupa'da geçerli.

  Hem üniversite mezunu olun hem de birkaç dil öğrenerek donanımlı hale gelin!

  Yurtdışında okuyan öğrencilerimiz mezun olurken hem bulundukları ülkenin dilini hem de İngilizceyi öğrenerek mezun olmakta, dolayısı ile birer dünya vatandaşlığına da sahip olmaktadırlar. Slav dili olan Makedonca ile Bulgarca ve diğer Slav dillerini anlayıp konuşabilir, Rusça öğrenirken de zorlanmazsınız. Zira dil bilmek ilerde size çok avantajlar sağlayacak.

  Diğer Seçeneklerinizin Farkında mısınız?

  Türkiye'nin yurdısı eğitim ve akademik danışmanlık alanında en deneyimli ve güvenilir kuruluşlarından biri olarak öğrencilerimize onlar için uygun olan en iyi seçenekleri sunmayı ve doğru yönlendirme yapmayı çok önemsiyoruz. Bu bağlamda her adayımızın kararını vermeden önce diğer seçeneklerini de biliyor ve istediğinin farkında olarak hareket etmesi gerektiğine inanıyoruz.

  ELT sadece Makedonya'ya öğrenci gönderen bir şirket değildir. ELT öğrencilerine Avrupa Birliği başta olmak üzere birçok farklı ülkede hizmet verebilmekte olduğu için tüm destinasyonları ayırt etmeksizin en iyi ve doğru biçimde tanıtabilen ve bu destinasyonların tümünde aynı kalite standartlarında hizmet sunabilen az sayıda kuruluştan biridir.

  Eğer Makedonya'yı sadece ucuz olduğu için ya da sadece sınavsız üniversite olanağı sunduğu için tercih ediyor, diğer seçenekleri pahalı olur diye eliyorsanız hata yapıyor olabilirsiniz. Özellikle Avrupa'da birçok ülkede (Macaristan, Polonya) eğitim ve yaşam maliyetleri toplamı Makedonya'dan pek de farklı değil. Üstelik eğitimi Avrupa Birliğinde almanız YÖK denkliğinin alınmasında kolaylık anlamına geliyor.
 2. Acil

  Makedonya'da Üniversite Eğitimi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder