+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Ziraat ve Tarım Forumunda Organik gübre granül makineleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Organik gübre granül makineleri
  Organik gübre granül makineleri


  organik gubre.JPG

  1) Hayvan Gübresi (Samra ve Kara Gübre) :

  Hayvan gübresi büyük baş hayvanların dışkılarının kontrolsüz şartlarda bekletilerek yakılmasıyla elde edilmektedir. Bu gübre nem içeriğinin fazla olması nedeniyle soğuk gübreler olarak adlandırılır.

  Hayvan gübresi kontrollü bir fermentasyon prosesinden geçemediği için içerdiği organik madde kalitesi düşük olmakla birlikte hastalık yapıcı unsurları ve yabancı ot tohumlarını da içerdiği için faydası yanında zararı da bulunmaktadır.

  Yanma esnasında, içerdiği besin elementlerin bir kısmının uçması ve bir kısmının da yıkanması sonucu, içeriği farkirleşir. Aynı zamanda içerisinde yabancı ot tohumu NEMATOD ( PATETESLEME) gibi hastalık yapıcı unsurları bünyesinde bulundurması mümkündür.

  2) Yeşil Gübreleme:

  Genellikle tarla tarımı yapılan yerlerde uygulanan ve ağırlıkla toprağa azot kazandırmak amacıyla yapılan gübreleme şeklidir. Bu gübreleme şeklinde toprağa dikilen bitki yeşil iken, toprak işlenir ve toprakla karıştırılmak suretiyle gübreleme gerçekleşir. Bu uygulama genellikle yeterli su koşullarında uygulanmaktadır. Burada en çok yonca bitkisi yeşil gübre bitkisi olarak kullanılır.

  3) Ferment Organik Gübre :

  Organik maddelerden, kontrol altında fermentasyon işleminden geçirilerek elde edilir. Maksat humus oluşumundaki bütün bio-kimyasal reaksiyon zincirlerinin tabi olarak tezahür etmesi, böylece hümik/fülvik asitlerin açığa çıkması ve nihayetinde humus komplekslerinin oluşmasıdır.

  Böyle bir fermentasyon prosesinden geçirilmiş, içerik olarak bol miktarda organik madde, organik madde derivativleri ve bitki için gerekli bütün elementleri içeren tabi bir gübre oluşur.

  pH değeri 7 civarındadır. Yani asidik özelliği olmadığı gibi, ayrıca %300 civarında nem tutma özelliği kazanır.
  Hastalık unsurları içermez.
  Toprağın yapısını düzeltici özelliği yanında, bitki ve toprak arasında besin alış verişinde büfer özelliğine haizdir.
  Toprağı ve çevreyi kirtletmez.

  ORGANİK GÜBRE ORG-E-VİT

  ORG-E-VİT'in içerisinde %68 organik madde mevcut olup, ayrıca bitki için elzem olan bütün makro ve mikro elementleri ihtiva etmektedir. Kısaca, ORG-E-VİT komple bir organik gübre olup Azot-Fosfor-Potasyum içermesinin yanında büfür (köprü) ve rezervuar görevi vardır. Toprakta hemen eriyip kaybolmaz. Etkisi bütün sene devam eder.

  Toprak yapısını iyileştiren / düzelten özellikleri olan doğal bir organik gübredir. Çeşitli şekillerde ve metodlarda toprağa verilmesi, ayrıca ekstra elementler ilave edilmesi mümkün olmakla beraber, bilhassa taban gübresi olarak ideal bir gübredir. Doz ayarı bitki ve toprağın yapısına göre değişir. Bununla ilgili bilgileri bayilerinizden alabilirsiniz.

  ORG-E-VİT Hollanda'dan alınan en son teknoloji ile, ITM Turhol tarafından Türkiye'de üretilmektedir.

  Hastalık unsurları yönünden steril halde olduğu kabul edilir.
  Dolayısıyla içinde hastalık taşıyıcı unsurlar, nematod ve yabancı ot tohumları bulunmamaktadır. Homojen olup, depolanması ve doz ayarı kolaydır.
  Ekonomik olup, kullanması kolay ve işçiliği azdır.
  Batı Avrupa'da ve dünyanın birçok ülkelerinde yaygın şekilde kullanılması kalitenin teyididir.
  Son senelerde Türkiye'de başarı ile uygulanmaktadır.
  Türkiye'nin çeşitli bölgelerine yayılmış olan depolarımızdan dağıtım yapılmaktadır
 2. Zahra
  Üye

  Atık Plastiklerin geri kazanılıp hammadde olarak kullanılabilmesi amacıyla kullanılan Makinelere Granül Makineleri denir. Bu Makine Plastik maddeleri ısıtarak yüksek derecede eritip sonradan hammadde olarak şekillendirerek tekrar kullanıma hazır hale getirir.
+ Yorum Gönder


gübre granül makinası,  granül gübre